Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi hányásnak mikor...

Terhességi hányásnak mikor lesz vége? Akik naponta többször hánytak és végig mély hányingerrel küzdöttek hogy viselték?

Figyelt kérdés

A rosszabb napokon a tea és a víz is kijön belőlem, nem beszélve az ételekről. A jobb napokon mély hányinger, egyszer-kétszer hányok és véget nem érő öklendezés a wc felett. Ezek az időszakok nagyjából két-három napos felbontásban váltják egymást. A terhességem 5. hetétől fekszem, mert minden mozdulatra rohanok a wc-re, ahol reménykedem, hogy ne jöjjön ki belőlem, amit végre sikerült magamba kényszerítenem. Borzalmas ételundorom van, a húsnak búcsút intettem a terhesség eleje óta, nagyjából sós perecen és zabpelyhen élek. Gyömbér, b6, kóla, narancslé és egyéb tippek teljesen hatástalannak bizonyultak. Jelenleg a 9. hét végén járok és messze most vagyok a legrosszabb állapotban....


Bármi tipp?


Kérlek olyanok írjanak akik végigmentek ezen a tortúrán.



#terhesség #hányinger #rosszullét #reggelirosszullét #terhességihányás
2020. dec. 15. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy nap úgy 10-12 x hánytam és a 16.hetig, utána már max csak heti 1 x, végleg a 18mheten múlt el. Semmi se vált be, néha talán a jéghideg Cola volt ami nem jött ki. Fogytam 5 kgt, egy darab keksz sem maradt bennem.

Már be akartak fektetni a kórházba a végén.

Gyömbér tea az néha használt hányingerre de arra meg azt mondták az terhesen annyira nem ajánlatos.

Én a végén már úgy választottam kaját hogy mi az amit viszonylag könnyű ki hányni, mert tudtam h az lesz úgyis a vége. Kitartás!

2020. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy segíteni nagykn én sem tudok jó tanáccsal... De én js akármit próbáltam nem nagykn vált be. Első voltam
2020. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Átérzem a problémát, nekem is hasonló volt. Az 1. várandósságomnál a Korpovit keksz segített, a 2.-nál már a látványától és a szagától is rosszul voltam, akkor csak a hideg, nem túl érett banán segített, amit amúgy utálok. A férjem állandóan azt mondta, hogy ki kell bírni, a 12. hét után jobb lesz. Kitartást és mielőbbi jobbulást!
2020. dec. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a sós popcorn segített. 7-11. héten kb csak azt tudtam megenni. Kitartás!
2020. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Nekem ugyanez volt, azt mondták 12. héten elmúlik, nem múlt el, végig hánytam, a 29. héten kerültem kórházba,mert más bajom is volt, végül a 36. héten császároztak, a kórházban egyébként vissza tudták fogni a hányást, napi 2 cerucal, 1 controloc, b6 vitamin infúzióban, bent már nagyon ritkán hánytam, előtte napi 10-15-ször, aztán megvolt a császár és soha többet nem hánytam. A cerucal-t kaphatod a 12. héttől, van tablettában is, de nekem csak infúzióban volt jó.
2020. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Szülésznő vagyok 30 éve. Fordulj nőgyógyászhoz, mert ezt úgy hívják, hogy terhességi vészes hányás. A kórházi befekvés segít. Infúziót adnak, meg a környezet változás is segít, legalább olyan szinten, mint az infúzió. Tudom, hogy durván hangzik, mert azt sugallja, mintha a családodhoz, az egyéb élethelyzetedhez, a párodhoz való viszonyod, a terhességhez való viszonyod, a szüleidhez, anyasághoz, a felelősséghez stb. stb. való viszonyod okozná az állapotodat. Gondolkozz el ezeken, mielőtt elküldenél a jó...ba.
2020. dec. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az 5.hét végefele kezdődött. Semmi nem maradt meg bennem, csak a chips meg a kóla (le lehet pontozni mert felelőtlen anya vagyok, stb...) én a túlélésre mentem, ezek maradtak bennem csak. Vagy nem tudtam enni, mert nem kívántam, vagy ahogy megettem jött is ki.


Nekem a 12.héten egyik napról a másikra mintha elvágták volna, úgy szünt meg.


De pl barátnőmnek kitartott a szülésig. Nem egyszer kórhába került, mert kiszáradt, elgyengült, stb.

2020. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek!:)

Jelenleg még reménykedem benne, hogy a 12. héttől ez változni vagy legalább enyhülni fog.. a kórház+ infúzió párost próbálom megúszni a korona miatt, de ha minden kötél szakad akkor ráveszem magam.

A sós popcorn és chips nálam is néha működött, érdekes, hogy ugyanazok az ételek maradnak meg mindannyiunkban. Erőt ad, hogy ennyien végigcsináltátok és utána sokkal jobban lettetek!

2020. dec. 16. 18:59
 9/11 anonim válasza:
76%
Sziasztok! En is at erzem azt amit sokan,akik sokat hanynak. En a terhessegem legeleje ota hanyok kb a 4.hettol ...elso baba,vartam mindig a fordulo csoda pontot na most majd elmulik 12.het ..semmi..baba mozgas erzese..semmi..hal istennek a korhazat elkerultem de a 3honap az nagyon kemeny volt -10kg fogytam nagyon gyenge voltam menni nem birtam folyamatosan rosszul voltam csak fekudni tudtam ,de probaltam mindig a folyadekot potolni kb vizen es kekszen eltem..nap mint nap hanytam..aztan egy ido utan merseklodott de megmaradt ugyan ugy..annyira fajt a nyelocsovem hogy mar nyelni nem birtam,felkerestem egy gasztroenterelogust aki eloszor renniet es venter port ajanlott ket hetig..nem javultam hiszen ugyan ugy hanytam..es nem maradt meg bennem..vissza mentem kontrollra jelezte akkor gyomortukrozes 1het mulva,hat mondom remek, soha nem voltam tukrozve de ugy voltam vele csinaljuk,1perc ha volt az egesz kellemetlen volt de tul akartam lenni hamar..nos a sok hanyastol felmarodott az egesz nyelocsovem es persze refluxot is megallapitott a doktor ur,ugyan ugy renni venter plusz qaumatel de a quamatelt nem lehetett sokaig szedni..valamenyirre merseklodott a hanyas,de a mai napig hanyok most mar kb savat a torkom az oda mondtam is a ferjem ek hogy karacsonyra egy uj nyelocsovet szeretnek 😁mivel mar az utolso napokat rugom😁(39.het) baromi rossz a sav kb egesznap a nyelocsovembe van,most aztan tenyleg semmi nem segit ulve alszom mar bar az alvas tulzas mert a poci miatt sehogy se jo meg hat az allando pipilhetnek..ejjeli bagoly vagyok kb 😁 de kb masnap meg mint egy zombi de se baj baboert mindent,viszont a nodokim hetekkel ezelott irta fel a ludea savcsokkento gyogyszert ajanlom mindenkinek akar hazi doki is felirja nekem van hogy segit de mar most hogy a baboca mindent nyom igy mar ez is keves es ezen mar csak tenyleg a szules segit,ja es plusz 1honappal ezelott labor eredmenyeim baromi rosszak lettek oly annyira voltam verszegeny hogy a hemoglobin szintem a beka segge alatt volt..nagyon feltem..bent tartottak a korhazba es ket egyseg vert kaptam..hat mondanom se kell mennyire rossz erzes soha nem szeretnek veratomlesztest kapni. Szoval megszenvedtem a terhessegemet de mar csak napok vannak dec 24.re vagyok kiirva 😊es bizok benne hogy a szules utan tenyleg elmulik a savasodas,es minden mas rosszul let🙏 Mindenkinek kitartast es boldog babavarast kivanok! 😊
2020. dec. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia 9-es! Szegénykém.. nagyon kemény tortúrán mentél keresztül és le a kalappal, hogy ezt végigcsináltad, borzalmasan nehéz lehetett fizikailag és lelkileg is! Ellenben fantasztikus lehet, hogy mindjárt a karjaidban tarthatod a babót, ez kárpótolni fog az elmúlt hónapok gyötrelmeiért! Szurkolok, hogy jó élmény legyen a szülés és ahogy kint van a baba a sav problémák is eltűnjenek!
2020. dec. 17. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!