Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, hüvelyi folyás...

Kismamák, hüvelyi folyás milyen mértékben normális?

Figyelt kérdés
Félek, nem-e kaptam el valami fertőzést vagy valamit. Már mióta terhes vagyok, kis folyás mindig volt. Mondta a védőnő, doki, hogy minimális az még lehet. Mert szokott lenni, de ha elváltozás van akkor van baj. Egy rövid ideje azt veszem észre hogy sárgás a tisztasági betéten a folyás. Ezen kívül semmi. Mindig vigyázok, sosem ülök rá a wcre, előtte és utána is kezet mosok. Nem tudom ha fertőzés is lenne, hogy fordulhatna elő. A két ünnep között tudok menni a dokimhoz, jövőhéten a védőnőhöz. Nyilván fogom mondani. De addig van egy kis idő. Nem is kezelném magamtól az egészet, de kíváncsi lennék hogy másnál is volt e ilyen.

2020. dec. 17. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem fogja tudni megmondani senki. Nekem végig volt valami. Egyetlen egyszer mutatott ki fertőzést, akkor is csak Lactofeelt kaptam rá. Egyébként végig különböző mennyiségű és színű és szagú folyásom volt. Kérj kenetet.
2020. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem nincs baj
2020. dec. 17. 11:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2020. dec. 17. 11:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Általában nem elkapják a kismamák a fertőzést, hanem felborul a hüvely ph-ja és valami egyébként ott élő gomba vagy baci túlsúlyba kerül ill. olyasmi is "betörhet" terhesen, amit máskor kivédtél. Pl. bekerül valami a fürdővízből, a törülközőről, amibe az elvileg tiszta lábadat vagy fenekedet is törülted, borotvától, vagy ha nem mostál kezet, vagy a párod nem mosott kezet-lábat :), vagy nem jól szellőzik a bugyid, amit összemostál valamivel... Nagyon sokan küzdenek ilyenkor extra érzékenységgel. És sokaknak van olyan bő folyásuk, hogy ide írnak ki kérdést, hogy nem-e magzatvíz.

Ha bármi gondod van, inkább menj dokihoz, az a biztos. Ügyeleten is kell fogadniuk. Hüvelyflóra pótlót viszont szerintem bármikor használhatsz megelőzésképp.

2020. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. dec. 17. 11:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem végig enyhén sárgás volt. Kétszer is vett le a doki kenetet de semmit nem mutatott. Engem inkább zavart, kellemetlen érzés volt ezért kaptam Vagilac-ot és gyorsan javított a helyzeten. Kevesebb volt a folyásom.
2020. dec. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A terhességnél a folyás változó, ameddig nem szagos és nem barnás esetleg rózsaszínes nincs baj de ha nagyon zavar kérj a dokitól hüvely kupot ami esetleg enyhíti a folyás mértékét

14hk

2020. dec. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!