Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha befordul a baba, akkor...

Ha befordul a baba, akkor máshol fog mozogni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28 hetes kismama vagyok. Múlt héten harántfekvésben volt a baba, szerdán babamozin meglátjuk, hogy változott-e. Ha esetleg befordult volna, akkor máshogy/máshol érezném mozogni?



2020. dec. 21. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én a végefelé mindig azt éreztem, hogy a "kijáratot" simogatja a kis ujjaival. Amikor megszületett, folytatta ezt a varázsló mozdulatot a kezeivel pár napig :) A bitang erős, hegyes lábaival pedig rendre majd' kiszakította a hasam a szegycsontom alatt.


De 28 hetesen nekem még bőven volt olyan, hogy keresztbeállt, mintha egy úszógumi lenne rajtam, kidugta a popsiját valahol, aztán függőlegesen, buksival felfelé tapadt rám. Elég későn fordult meg, talán az utolsó ultrahangon már nem nagyon tudott mozogni, az kb egy héttel szülés előtt volt.


Lehet terelgetni, hogy kívülről nyomkodod egy kicsit, de ilyen "korán" szerintem még nem kell aggódnod emiatt.

2020. dec. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül éreznéd. 4 hete szültem, a kislányom az utolsó 2 hétben 3x fordult meg harántfekvésből fejvégűbe, illetve oda-vissza: egyszer volt tippem, hogy talán megfordult, de utána konkrétan fogalmam sem volt, hogy épp a feje vagy a popsija dudorodik-e ki, illete kézzel bokszol vagy lábbal rúg-e éppen... Mondjuk, harántfekvésben nem volt (leglalábbis akkor nem, amikor UH-n nézték), szóval erről nem tudok nyilatkozni, de még rengeteg időd van a végéig, addig még akárhogy foroghat, ne izgulj! :)
2020. dec. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, rengeteg ideje van a babának, pláne, hogy genetikája alapján kisebb is az átlagnál (apa és családja elég alacsony, a férjem 168cm, az apukája még alacsonyabb, anyukájáról, húgáról ne is beszéljünk...), szóval bőven elfér a kisasszony :)
2020. dec. 22. 01:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!