Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg annyira rossz az első...

Tényleg annyira rossz az első trimeszter?

Figyelt kérdés

Minden kismama rosszul van az elején? Ez mit jelent pontosan?

Mikor kezdődik és meddig tart?

A pocak mikor kezd látszódni?



2020. dec. 27. 13:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Hát, nekem mindegyik trimeszter borzalmas volt, másnak meg egyik sem az. Nincs mindenki rosszul. Akinek van rosszullét általában a 6. hét körül kezdődik és a 12. hétig elmúlik valamikor, nekem persze szülésig kitartott. Has, kb. a 20. héttől látszik, de ez is nagyon változó.
2020. dec. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem voltam rosszul egyáltalán.
2020. dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Mindkét babánál olyan volt, mintha terhes sem lettem volna
2020. dec. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Nekem az első trimeszter volt a legrosszabb, mindenki riogatott, hogy a harmadik majd milyen nehéz lesz, hát köszönőviszonyban sem volt az első 14 héttel. 6.-tól a 14.-ig folyamatosan hánytam (a semmit is), émelyegtem, nem volt étvágyam, aztán azért voltam rosszul, mert éhes voltam, ördögi kör. Plusz mindemellett iszonyat álomkóros voltam, állva el tudtam volna aludni bármikor, de ugye még dolgoztam ezerrel, senki sem tudta, hogy mi a helyzet, szóval még jó pofát is kellett vágnom hozzá minden nap.

Mindenkinek más, nem mindenkit visel meg ennyire, van, akinek valóban az utolsó pár hónap a legnehezebb, másnak meg egyáltalán semelyik vagy éppenséggel az összes. Abszolút egyéni. Ahogyan az is, hogy a pocakod mikor látszódik, nekem olyan 22-24 hetek környékén kezdett átalakulni a "kicsit sokat ettem"-ből érezhetően terheshassá. A 18-20. hetek környékén tényleg csak olyan voltam, mint aki jól bevacsorázott, az előtt meg konkrétan befelé homorodott a hasam, hála az első trimeszteri rosszulléteknek ugye (jó sokat lefogytam akkor).

2020. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer nem hánytam, nem volt hányingerem sem.

Csak aludtam volna. Állandóan. :)


Annyira nem volt rossz és kibírhatatlan.

2020. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Semmi bajom nem volt.
2020. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Első trimeszterben gyakorlatilag nem volt tünetem. Sőt elég hamar - egy héten belül - elmúlt a koraterhes tünet (mellfeszülés) is. Úgyhogy én pont amiatt aggódtam, hogy megvan-e még a baba, mert nem érzem, hogy terhes vagyok.

Nekem a második trimeszterben lett tünetem, ami ráadásul nem is annyira tipikus (legalábbis senki nem beszél róla, így elég ijesztő is volt elsőre), hogy rendszeresen vérzik az orrom.

2020. dec. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

En az elso terhessegemet szo szerint vegig hanytam, ami bement kis ido mulva ki is jott, volt olyan hogy napokig csak hanytam savat es epet. Befektettek korhazba, ahol azt mondtak idegi alapon van, sokat stresszelek, ami igaz is volt, le akartak rakni pszichiatriara, na akkor mondtam hogy koszonom szepen, en ebbol nem kerek. Elmentem kikaocsolodni videkre, ahol semmi stressz nem ert, ott is folytatodott tovabb, mai napig nem tudni mitol volt ez.

Masodik terhessegem egy leanyalom volt az elsohoz kepest, az elso es masodik trimeszterben semmi bajom nem volt, azt leszamitva, hogy ugy begyulladt az arcuregem, hogy majd harom honapig szenvedtem vele, szinten nem tudtak megmondani mit szedhettem ossze, mert nem maszkaltam sehol, kornyezetembe se volt beteg szemely. A vege fele jottek a rosszulletek, hanyinger, de az mar csak azert volt, mert nagyon nyomta a gyomrom a baba.

2020. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Az első trimeszter borzalmas volt. 7-14. hétig folyamatos erős hányinger, szagundor, fáradtság, de rosszul aludtam ennek ellenére. Szerencsére csak kétszer hánytam savat, de elég is volt, csak vártam hogy teljenek el a napok. A második trimeszter derékfájás, éjszakai lábfájdalom, reflux, arra kaptam gyógyszert, így elviselhető lett. Lassan lépek a harmadik trimeszterbe, de eddig az első volt a legrosszabb.

A pocakom már a 13.héttől kezdett gömbölyödni, most 26 hetes vagyok, már hatalmas, de ez a genetikán múlik.

2020. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekem semmi tünetem nem volt az első trimeszterben, csak nagyon fáradt voltam. Amúgy fel sem tűnt, hogy terhes vagyok.

Ez azóta se változott, persze a baba már mocorog :)

29 hkm

2020. dec. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!