Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9ere vagyok kiírva a szülésre,...

9ere vagyok kiírva a szülésre, es 2 napja elkezdett ingadozni a vérnyomásom. 150/90 Hgmm naponta többször is, terhesség alatt nem volt semmi gond. Mas is volt igy? Hétfőn tudok leghamarabb orvossal beszelni, első baba es aggodom

Figyelt kérdés
Aki volt hasonlo helyzetben kérem irja meg a tapasztalatait. Olyan aluszekony lettem, a terhesség alatt nem tudtam aludni... Sokat faj a fejem, a nyakdugo is meg 25en távozott. Csak a szülésre készülne a testem vagy lehet valami komoly?

2021. jan. 1. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jól teszed ha odafigyelsz, bármikor kialakulhat toxémia.
2021. jan. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Hívd fel az ügyeletet.

150-es vérnyomás magas, pláne naponta többször is. Lehet hogy behívnak egy ellenőrzésre -igen, akár most is.

Írhatnám, hogy ugyaaaan, nem lesz semmi baaaaj, én is így álltam az első terhességemhez. Hellp szindróma lett a vége 26. héten, a továbbiakat nem is részletezem.

2021. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeletre is be tudsz menni. A magas vérnyomás nem játék ilyenkor.
2021. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Ügyelet azonnal!


A magas vérnyomás nem játék akkor sem ha a 20. héten jön elő és akkor sem ha a 40-en. Mellé a fejfájás különösen rossz jel.

Lehet hogy gyógyszerrel sikerül beállítani könnyedén a vérnyomásod, de egy kezeletlen magas vérnyomás nagyon súlyos problémákat okozhat. Inkább nem részletezném...


Ne várj, hanem menjetek be az ügyeletre.

2021. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Fel kell hívni az ügyeletet, jelezni a problémát és ők megmondják, hogy mi a teendő. Hogy kiírnak csak egy vérnyomáscsökkentőt hétfőig, vagy be kell már ma menni, esetleg várhat hétfőig a kivizsgálás. Azért önmagában a magas vérnyomás még nem jelent toxémiát, de oda kell figyelni rá.
2021. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors valaszaitokat, az este be jöttünk az ügyeletre, be is utaltak. Meg megfigyelés alatt vagyok elegge ingadozik. Ha fekszem akkor normalizalodik, azonban a legkisebb mozgásra is fel ugrik. Remelem minden rendben lesz.
2021. jan. 2. 16:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, a legjobb helyen vagy most. Es egyébként is a finishben vagy, nem lesz már semmi gond. Próbálj pihenni, mást nagyon úgy sem tehetsz most.
2021. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amire figyelj:

lábdagadás, főleg ha csak az egyik oldalon jelentkezik;

szikralátás ("káprázik a szemem" érzés, "be kell hunynom a szemem" érzés );

jobb bordaív alatti (azaz egy tenyérnyivel a mell alatt), egy ponton szúró fájdalom.

Ha ezek jekentkeznek, RAGASZKODJ ultrahanghoz, laborhoz, adott esetben császármetszéshez!

A pici már érett újszülött, bármikor érkezhetne, nem lesz gond vele. De neked nem feltétlen hiányzik egy toxémia...

2021. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Majd írj, hogy mi lett veled/veletek.

Minden jót nektek

2021. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha meg valaki ide téved, leírom hogy 7re virradóan megszületett a kislányunk 4140 gramm rs 58 cmel. Gyógyszerekkel beallitottak a vérnyomásom, igy természetesen szulhettem. Azota is megfigyelés alatt van a vérnyomásom es gyógyszert is kell szednem. Koszi a sok jotanacsot, minden jot nektek
2021. jan. 12. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!