Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiírt ma az orvos táppénzre,...

Kiírt ma az orvos táppénzre, valószínű már nem is fogok dolgozni. Ti mit csináltatok amíg otthon voltatok?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok de veszélyeztetett terhesség miatt már nem dolgozhatok. Itthon mit tegyek, hogy ne unatkozzak? A szokásos főzés-mosás-takarítás persze benne van a napirendben, de azt eddig is megcsináltam munka után.
2021. jan. 4. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én wowoztam. Tudom nagyon retro.
2021. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
munka után mit szoktál csinálni? csak van valami hobbid, szenvedélyed.
2021. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Nekem már a kimutatható élő embrió megállapításánál üzemorvosi rendeletre kiírtak, mert olyan volt a munkaköröm, hogy nem dolgozhattam terhesen, másik helyet sem tudtak felajánlani.

Hát otthon voltam a 7. héttől. Igyekeztem nagyon hasznosan tölteni a "terhesszabit", és vigyáztam, nehogy beletespedjek a jóvilágba. Éppen folyt a házfelújítás. Segítettem a férjemnek glettelni, parkettázni, festeni, dekoráltam a házat, fogadtam a mesterembereket, így nem kellett a férjemnek feltétlen otthon lenni. Berendeztem a gyerekszobát, szinte mindig nálunk lógott a futár valamilyen babaholmival. Sétáltam a kisgyerekes anyuka barátnőmmel, közben informálódtam sok dologról. Vigyáztam a kisfiára, ha dolga akadt. Felnőtt színezőztem, hímeztem, varrtam, olvastam, kertészkedtem, sorozatot néztem, vagy bementem a városba találkozni barátokkal, kollégákkal. Igazából nagyon klassz időszak volt, szívesen emlékszek vissza rá, a terhességem is problémamentes volt, nem volt hányingerem, vérzésem, vagy kóros derékfájás, amik ágyhoz kössenek. Remélem valamelyest segítettem.

2021. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Segítettem a férjem munkáját.

Varrtam játékokat könyveket a picinek.

Összeírtam mire lesz szüksége a picinek az elején, majd megnéztem mit, hol érdemes beszerezni. (egész olcsón megúsztuk így)

Intéztem a terhességgel kapcsolatos vizsgálatokat és az adó ügyeket.

2021. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A túlélésre hajtottam, annyira rosszul voltam. Közben felújítás volt, nem unatkoztam.
2021. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A mindennapos főzés, mosás,takarítás után a gyerekkel tanultunk és tanulás után pihentünk. Sorozatfüggő lettem a 9 hónap alatt. Az első hullám idején voltam itthon. Ha meguntuk átmentem a szüleimhez. Nem mertem semerre menni a covid miatt. Nagyon jól elvoltunk.
2021. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Én hánytam.
2021. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvasnék, mert egy egész könyvespolcnyi olvasatlan van már félretéve. Meg kötni is nagyon szeretek filmezés közben. Ha fizikailag bírom, akkor kertészkednék (majd tavasztól), mert azzal is súlyos elmaradásaim vannak :)
2021. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan nyelvvizsgára készülök fel, a héten lesz esedékes, 33 hetes vagyok. Amúgy is le akartam tenni, csak nem tudtam mikor. Így adta magát a helyzet, mert van időm felkészülni. 3 edzésem is van egy héten, illetve szeretek sütni is, ezt is gyakran csinálom most. Nyelvvizsga után van egy pár könyv, amit el akarok olvasni, még a babám érkezése előtt.
2021. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Én nekiállnék a maszekmelóknak :D lehet engem is kiír veszélyeztettre. 3.baba és myoma
2021. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!