Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire baj ha kisebb a baba?

Mennyire baj ha kisebb a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit hosszú leszek.

A babám ciklus végén fogant, így már az elejétől kisebb 2 héttel. 12. héten módosították a szülés várható idejét és a baba korát, így vissza lettem véve, azóta ez alapján számolok, tehát a mostani terhességi korom is ez alapján van (30+3). Mensi szerint már 32 lennék.


Már a 19. heti genetikai ultrahangon sok eredménye kisebb volt (17-18.hétnek megfelelő), de a doki nem módosított újra, azt mondta, nincsenek nagy kilengések.

Ezt követően egy baleset miatt 25 hetesen voltam orvosnál, ahol 23 hetesnek mérték és az orvos aggodalmát fejezte ki.

27 hetesen voltam a szokásos terhesgondozáson, ott az orvos 25 hetesnek mérte, de azt mondta, hogy arányos, szerinte az apukája genetikáját örökölte (a férjem alacsonyabb nálam).

28 hetesen 5D babamozin a szonográfus szintén kb.2 héttel kisebbnek mérte és ő megint csak aggódott. Cukrom nincs, a méhlepény állapota megfelelő (I.fokban érett) és a baba oxigénellátása is jónak tűnt egyébként.


Most megyek hétfőn, 31. héten genetikai ultrahangra és félek, hogy valami nincs rendben, ezért kisebb menstruáció szerint 4 héttel, terminus alapján 2 héttel a kislányom. Igazából az zavar, hogy a saját orvosom nem aggódik, más orvos meg már be akart fektetni és nem tudom, hogy ki az, aki túldramatizálja vagy éppen bagatelizálja.



2021. jan. 8. 07:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

"A babám ciklus végén fogant, így már az elejétől kisebb 2 héttel."


?????


Tessék?!

Mihez képest "kisebb"?

2021. jan. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szövegértés :)

Menstruáció szerint 2 héttel nagyobbnak kellett volna lennie. Tehát 10 hetesen volt 8 hetesnek megfelelő, 12 hetesen 10 hetesnek megfelelő és így tovább....

2021. jan. 8. 07:35
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
2 héttel kisebb mert később fogant, ennyi... Nem kell túldrámázni!
2021. jan. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Úr isten...Inkább ne írtam volna ki. Azt hittem aki válaszol, legalább végig elolvassa :(


Miután 2 héttel visszavettek azóta is 2 héttel kisebb.

2021. jan. 8. 07:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ne feszengj rajta.

Jó egészséget nektek! :)

2021. jan. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha kiegyensúlyozottan fejlődik (és úgy tűnik a leírásodból, hogy így van), akkor nincs gond. Valószínűleg ilyen a genetikája, kisebb lesz és ennyi.
2021. jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen-igen, nem 19. hét óta nem lett nagyobb a méretbeli különbség, tehát nem az van, hogy először 3 nap különbség, utána már egy hét, utána két hét, hanem folyamatosan megvolt ez különbség.

Akkor ez nem jelenti azt, hogy ,,sorvadt" lenne, vagy nem megfelelően nől, ugye?

Apuka nagyon pici és az egész családja, gyerekkorában törpeségi vizsgálatra is küldték, most 168 centi. Egyébként 40. hétre született 2400g és 44 cm volt. A sógornőm szintén pici volt, 2600g és 46cm.

2021. jan. 8. 09:19
 8/13 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Szerintem akkor apukára ütött. Lényeg, hogy ne az legyen, hogy egyre nagyobb a lemaradása, de itt nem ez van. Az orvosod biztosan figyeli, én rá hallgatnék.
2021. jan. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tesómnak hasonló volt, neki az orvos azt mondta, hogy ha nem marad le egyre jobban, tehát 2 héttel van lemaradva és nem az van hogy a kövi vizsgálaton már 3 héttel, utána 4 héttel, utana 5 héttel, akkor nincs baj, csak kisebb lesz, bármi volt az ok, megszűnt, vagy sikerült megszüntetni.
2021. jan. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

szerencsére nem marad le egyre jobban. Vagyis volt, amikor 10 nap különbséget mértek, máskor 12-t, vagy éppen 14-et, de nem egymást követően, tehát valószínű ez az orvosok miatti eltérés.

(1. alkalommal volt 10 nap különbség, 2. alkalommal 14 nap, 3. alkalommal 12 nap).

2021. jan. 8. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!