Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhességben egy...

5 hetes terhességben egy stresszes délután tehet kárt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy ideges típus, de ma nagyon nehéz pár órám volt. Árthattam vele? A pulzusom nem ment fel nagyon csak 98ra az órám szerint.

2021. jan. 8. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy ettől bármi baja lenne a magzatnak.
2021. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem, a babák nagyon strammok már ebben a korban is, ne aggódj :) Ha ne adj' Isten történne valami, az nem emiatt lenne, hanem amúgy is valami élettel összeegyeztethetetlen probléma miatt - ennél sokkal-sokkal többet is kibírnak. Gondolj csak bele, milyen rossz kapcsolatokba is születnek egészséges gyerekek, akár bántalmazással, veszekedésekkel, válással, esetleg halálesettel. Egy délutánon semmi sem múlik.
2021. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
A világháború alatt is születtek gyerekek. Mindig erre gondoltam, mikor a fiamat vártam. Életem egyik legnehezebb szakasza volt, rengeteg stresszel. A pici meg kimondottan csendes, nyugodt gyerek.
2021. jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A stresszet nem lehet teljes mértékben kiküszöbölni, sajnos bármikor előfordulhat, terhesség alatt is.
2021. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a következő 9 hónapban semmi idegesítő nem fog veled történni?

Születtek babák háborúban, éhinségben, koncentrációs táborban.

2021. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos engem mintha a stressz direkt kergetett volna terhesség alatt. Haláleset a családba, párom elvesztette a munkahelyét, anyagi gondok lettek. Teljesen rendben van a pici egészséges.
2021. jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fú ha ennyin múlna az én gyerekem gyogyós lenne.


Beállítottak upsale-re, minimum kvótával. Olyan dolgokat kellett rásózzak emberekre amiket nem akartak megvenni (mindenki utálja csinálni, csak a fejesek elvárják) és ennek napi X összegnek kellett lennie. Olyan ideges voltam, sokszor hátul sírtam a feszültségtől, mert ha nem teljesítesz, akkor bebacnak. Mindezt azért, mert az nem rohangálós munka. Reggelente már kaptam az smst a főnöktől, hogy aznap mennyit várnak el tőlem és gyomorideggel, hányással indítottam a napot. A 25.hét környékén kezdtem el bevenni a leszärom tablettát, mert idegileg kicsinált a dolog.

2021. jan. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmilyen veszéllyel nem jár. Terhesség alatt eleve megemelkedik a pulzus. Nekem a terhességem végefelé folyamatosan 100 körül mozgott. Azt mondták, ez teljesen normális. Később sajnos toxémia mellett ettől volt több is, akkor már kaptam szívritmus szabályozót, de 90 és 100 közötti pulzusra simán legyintett az összes orvos, mivel ez terhesen normális.

Egyébként meg lásd, hány és hány cirkuszos család van, biztos te is ismersz ilyet, ahol még lehet meg is verik a terhes anyukát, mégis teljesen egészséges gyereke születik... Nyilván az állandó ilyen állapot nem tesz jót a babának, de azért, mert egyszer jól feltolták benned a pumpát, még semmi baja nem lesz a babának. Pláne, hogy ilyen icipici terhességről beszélünk.

2021. jan. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugtattatok! Igazatok van :)
2021. jan. 8. 16:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, ennyitől nem lehet gond. Bár az adrenalin, mint kis molekula tipikusan jól átjut a magzati szervezetbe, folyamatosan hetekig magas adrenalin-szint kell hozzá, hogy az kimutatható kárt okozzon. (azért hogy a világháborúaban meg a koncentrációs táborokban mit okozott, arról valójában fingunk sincs, lévén az 50-es években nem sok pszichológiai teszt készült az érintett gyerekekkel. Azért ott már valószínű, hogy kialakultak személyiség meg szocializációs zavarok... de ott ugye folyamatos volt a stressz hónapokig.)
2021. jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!