Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdek kismalaccá válni,kérlek...

Kezdek kismalaccá válni,kérlek adjatok napi étrend tippeket,ti miket esztek egy nap terhesen? Mennyit nasiztok?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A nasi a gyümölcs. Banán, alma, ezek édesek.

Kerülöm a fehér lisztet (amennyire lehet). cukor helyett pötyi a kávéba. Csak mentes vizet iszom. Kismamatornat is csinálom, vagy sétálunk a férjemmel.


Részletesebben:

Reggeli: teljes kiörlésű kenyér, vaj, szalámi, sajt, kefir (mikor mi)

Ebéd: hús mindennap. Bulgur, rizs, krumpli, saláta,

Vacsi: vagy az ebéd maradéka, vagy melegszenya.

Közte van a nasi (gyümi).

Kb havonta 2 olyan van, hogy hambi, pizza, süti, valami.


Hidd el, sokkal könnyebb most megálni a zabálást, mint utána sírni hogy milyen malacka lettél (mert valószinűbb, hogy baba mellett lesznek jobban gyorskaják, ami megintcsak hízlal)

2021. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Édességként fehérjeport iszom, vagy csinálok belőle palacsintát, pudingot. 4:1 édesítővel keverek zsírszegény túrót, erre olvasztok cukormentes, 80%os csokit, ez hamis túrórudi. Vagy banánra olvasztom. Szénhidrátot visszább fogtam, de nem számolom.

Pl. Reggeli rántotta 2 tojásból, 1 szelet teljes kiőrlésű kenyér, paradicsom

Tízóraira gyümölcs

Ebédre hús, kevés köret (basmati rizs, krumpli, édeskrumpli, tk tészta), zöldség mellé

Uzsonnázni nem szoktam

Vacsira saláta, valami fehérjével pl grillezett hús, tonhal, főtt tojás, fetasajt, ilyesmik

Fehérjeporral kevert zabkása is finom és édes reggelire.

Ha édesre vágysz próbáld ki a 4:1 stevia+eritrit édesítőt, 0 a kcal tartalma, igaz az ízét szokni kell. Fehérjeport orvosi tanácsra használom, a biotech iso whey pora nagyon finom.

2021. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a problémám mint a kérdeznek, de én két hét után rosszul lettem mikor csak annyit ettem mint 1-es :( és utána meg többet ettem és kétszer annyit hiztam.
2021. jan. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Édességre én mindig bekeverek magamnak valami túrós-joghurtos cuccot édesítőszerrel (én a Dia Wellness negyedannyi ugyanannyi-t használom, nincs mellékíze és szuperül édesít mindent, szintén 0 kcal illetve 0 CH van benne) és összekeverem zabpehellyel meg valamilyen gyümölccsel- kockára vágott alma/körte, ilyenkor szórok rá egy kis fahéjat, isteni lesz. Piros bogyós gyümölcsök, banán, ilyesmi, akkor nem kap egyéb fűszerezést, és úgy is nagyon jó és nagyon finom. És ez diétás és egészséges, egy 25 dkg csomag túró meg egy pohár joghurt, kb a joghurtospohár teletöltve zabpehellyel (ez a mérce :D ), és ez két adag. Ez szokott lenni az uzsim, vagy sütök valami diétakompatibilis, szénhidrátszegény sütit (160g CH-diétát tartok). Van egy rakás recept a neten, amióta terhes vagyok, több sütit eszek, mint előtte, és nagyon boldog vagyok tőle :D Illetve a palacsinta, örök klasszikus. 1 tojás, zabpehelyliszt (vagy teljes kiőrlésű liszt, de azzal szerintem nem olyan finom), tej, vanília aroma és bumm, kész is, vagy túrós krémmel töltöm (fenti recept), vagy cukormentes lekvárral. De itt nyilván a megszórod édesítőszerrel elkevert kakaóval vagy fahéjjal megoldás is szuperül működik, és az kevesebb kalória.


Egy átlagos napi étrendem így működik:

reggeli: rántotta 2 tojásból, baconkockákkal, hagymával, spenóttal és gombával, megszórva sajttal, mellé egy szelet teljes kiőrlésű toast kenyér vajazva, friss zöldségek (uborka, retek, ilyesmi)

tízórai: fél alma, egy pohár joghurt

ebéd: tejszínes-brokkolis csirke bulgurral

uzsonna: a fent leírt receptek közül valami, gyorsat egyszerűen :D

vacsora: két szelet teljes kiőrlésű toast kenyér vajjal, sonkával, sajttal, mellé paradicsom, paprika, retek, uborka, többségében zöldségek, na

utóvacsora: egy marék mogyoró, két szelet KorpoVit keksz


Én számolom a szénhidrátokat is, 160g CH-t eszek, nap folyamán elosztva a gyors és lassú felszívódásúakat, első sorban mert GDM-es vagyok, de azért nem bánom, hogy kicsit odafigyelek emiatt és így nem is hízok nagyon a terhesség alatt.

2021. jan. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nagyon jó ötleteket adtok :) jöhet még.

3.terhesség az első kettővel is sokat híztam mert nem hánytam,nem émelyegtem csak éhes voltam :( most is farkasétvágyam van de nem akarok sokat hízni mert igen csak kemény meló volt leadni mind2 esetben.

2021. jan. 11. 08:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a fenti tippek kiválóak. Érdemes olyan oldalakat keresni, amelyeket IR-esek vezetnek, receptekkel vagy akik szénhidrát diétát folytatnak.

Többször egyél egy nap, de keveset ezzel csökkentheted az éhségérzetet. A lassú felszívódású szénhidrátokat keresd, sok zöldség, húsok, tejtermékek. Nasinak naponta egy marék dióféle, egy adag gyümölcs, natúr joghurt/túró alapú édesség gyümölccsel és sztéviával/eritrittel édesítve. 1 nagy kocka vagy 3 kicsi kocka étcsokoládé, lehetőleg sztévia alapú (ha találsz). Plusz süss magadnak, de tényleg. Az egyik dietetikus ajánlotta, hogy készítsd el magadnak a nasit, sütit, mert ha nem csinálod meg, akkor megveszed a boltban és az tuti nem lesz olyan, mint ami neked való. Vannak ilyen sütireceptek, sajttorták, amelyek kevés szénhidráttal rendelkeznek. Én ha elkészítek egy nagy adagot, akkor ketté vagy háromfelé szedem és lefagyasztom. Így nem tudsz sokat enni, máskor pedig kikapod a hűtőből.

2021. jan. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!