Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan aki bepánikolt a...

Volt olyan aki bepánikolt a szülést követően mert megijedt a szülőség terhétől?

Figyelt kérdés

Nemrég tudtam meg, hogy terhes vagyok.

Mindenki azt hinné boldogság tölt el, hisz én magam akartam teherbe esni és nagyon terveztük. Ám most hogy megtörtént rám tört a pánik.

Tényleg ezt akarom, minimum 20 évet eltölteni a gyereknevelésre és az elején csak szoptatás, peluscsere, alvás stb.

Tényleg felkészültem erre és nem fogom megunni a babázást a sok vesződség közepette, nem leszek szörnyű szülő csak mert utólag rájöttem mégsem szeretek szülő lenni és legszívesebben már leráznám a bölcsibe?

A kérdésem az, hogy akik már szültek, előfordult veletek, hogy szülés előtt pánikoltatok vagy megbántátok, hogy szülők lettetek a szülést követően?

Előre is köszönöm mindenki válaszát.



2021. jan. 14. 00:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az utolsó pár hétben kezdtem el pánikolni, és nem a szülés miatt, hanem hogy hamarosan itt lesz egy kis emberke, aki teljesen tőlem függ, és itt lesz velem 24 órában. Az első pár hónap valóban nehéz volt, főleg a kialvatlanság miatt, de az azt követő 2 év, amíg bölcsibe nem ment, életem legjobb időszaka volt. Amint megvolt a napirend, sokat jöttünk-mentünk, élveztem a szabadságot, a szabadban töltött időt. Nekem inkább a bölcsi kezdés és a munkába visszatérés volt nehéz, akkor jó lett volna munka után néha csak úgy lazítani egyet egyedül, aztán ovira már jobb lett.
2021. jan. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Nekem hasonlo az érzésem kb 25 éves korom ota, hogy nem kell ez nekem.

Nem is lett soha gyerekem

2021. jan. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Nyugi, 9 hónapod van rá felkészülni. :) A teherbeesésemkor én sem voltam túl magabisztos, de az elmúlt hónapokban volt időm könyveket olvasni a témában, utánanézni a dolgoknak, felkészülni rá. A szoptatást én is nagyon furának tartottam, de ezzel is megbékéltem így a terminushoz közeledve. Nem rossz azért, hogy van ez a 9 hónap. :D

Meg aztán amikor elkezd mozogni, akkor már teljesen másképp gondolsz rá. Akkor már nem "egy gyerek" van hanem, a gyerek, aki a pocidban motoszkál és már alig várod, hogy megismerhesd.

2021. jan. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Van ilyen, igen. Attól még te ne erre készülj. A babakor elég nehéz, utána egyre jobb. De az nagyon rossz irány, ha már most a kis börtönőrödként gondolsz rá, aki miatt majd semmit se lehet. 20 évig gyereknevelés?? Max 12-13 éves koráig nevelhető, onnantól az érik be, amit addig csináltál. És aki a gyerekre fogja, hogy nem lehetett belőle űrkutató meg milliárdos üzletasszony, az 99%-ban valójában azért nem lett, mert nem elég tehetséges, csak kapóra jön a gyerek, rá lehet fogni. Az élet megváltozik, de nem áll meg.
2021. jan. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szulest követően már nem. De a pozitív teszt fölött kb így voltam en is 🙂 van 9 hobapod feldolgozni
2021. jan. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem végig jó volt a terhesség alatt, csak a jóra készült az agyam.



Aztán a kórházban hajnal 3-kor mikor etettem meg pelebkáztam, az járt a fejemben, hogy nem vagyok normális hogy ezt bevállaltam.


A férjem is így járt.


Nekünk fel kellett ehhez nőni. Vannak rossz napok, és vannak jobbak, de alapjáraton én élvezem már a babázást.

2021. jan. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A pozitív teszt után én is hasonlóan éreztem, főleg hogy mi csak egy év múlva szerettünk volna, tehát váratlanul is ért. Ahogy teltek a hetek megváltozott bennem minden, nem hiába van 9 hónapunk a szülésig, van időd felkészülni rá lelkileg. Most vagyok 27 hetes, de már szeretem a bennem növekvő kislányt, alig várom, hogy lássam jövőhéten a babamozin. Nyugi teljesen természetes ahogy érzel.
2021. jan. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól le leszek pontozva. Nem, nem tudsz rá felkészülni, hogy milyen lesz. Azt akkor tudod meg, ha már ott lesz. Azzal tudsz leginkább felkészülni, ha már most elfogadod, hogy lesznek időszakok, amikor majd börtönben érzed magad, amikor majd egész nap azt kérdezgeted magadtól, hogy kellett-e ez neked. Aki, azt mondja neki nem volt ilyen, az hazudik, még saját magának is. Két nagyon pici gyerekem van, már nagyon szeretek anya lenni, de megküzdöttem vele az elején. A legjobb tanács, amit adhatok, hogy próbáld meg elfogadni, hogy nagyon fárasztó évek várnak rád, amiben nagyon sok öröm is van, de semmi sem akkor és úgy fog történni, ahogy te szeretnéd.
2021. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hirtelen minden ijesztő, a védőnő, terhességi kiskönyv stb. Most jöttem csak rá mibe is vágtam bele. Néha szinte pánik roham tör rám (nehéz légzés).

Köszönöm az eddigi válaszokat, sajnos még kell idő amíg feldolgozom, most jelenleg olyan érzés mintha csapdába kerültem volna, amit ráadásul én magam állítottam fel :S

2021. jan. 14. 18:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi is terveztük a kisbabánkat. Majd, amikor a kezemben tartottam a pozitív tesztet, zokogtam. Sokkal inkább a félelemtől. 24/24 az kattogott a fejemben, hogy nekem mennyire szuper anyukám van, és hogy én biztos képtelen leszek hasonlóan jó anyukája lenni a pocakomban lévő kis pöttynek. Megkérdőjeleztem magam, a képességeim, mindent.. elképzeltem, hogy a barátnőim nyaralni mennek és buliznak, miközben én itthon pelenkázok. Számomra is ijesztő volt a védőnő és minden terhesseggel kapcsolatos dolog. Pedig őszintén vágytunk rá. A férjem értetlenül, de hihetetlen érzelmi támogatással állt mellettem.


Eltelt néhány hét, és bár még mindig némi félelemmel, de elkezdtem álmodozni arról, hogy milyen lesz az élet hármasban. Még akkor sem barátkoztam meg teljesen a gondolattal. A 12 hetes genetikain, amikor mondta az orvos, hogy minden rendben, hatalmas megkönnyebbülést éreztem, ekkor már tudtam, hogy jó irányba haladok. Amikor közölték, hogy kisfiam lesz, potyogtak a könnyeim az örömtől (ugyanígy lett volna kislány esetében is). De talán akkor lett kerek a történet, amikor intenzívebben kezdtem érezni a babám mozgását. Most a világ legszerencsésebb emberének érzem magam és várom nagyon az érkezését, nincs sok hátra.


Biztos vagyok benne, kedves kérdező, hogy a mostani fèlelmet fel fogja váltani a határtalan boldogság. Élj meg minden érzést, minden hangulatot. Amúgy is tombolnak a hormonok. Minden rendben lesz.


Minden jót kívánok neked! :)

2021. jan. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!