Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hányadik héttől maradt...

Ki hányadik héttől maradt otthon terhesen?

Figyelt kérdés

Csak 8 hetes terhes vagyok, de nagyon nehezen bírom. Alig marad meg bennem valami, már az is felkavarja a gyomromat, ha a tőlem megszokott (kissé pörgős) tempóban haladok végig a folyosón.

Kavarog a gyomrom a lépcsőzéstől, és kavarog a gyomrom a tömegközlekedésen.

Egy hetet otthon voltam, de a férjem azzal győzködött, hogy itthon nagyon lelassulok, hát visszamentem dolgozni.

Bizonytalan vagyok, mert a munka néha tényleg eltereli a figyelmemet, de ott szinte félek enni, mert nem tudom mikor hányom el magam.



2021. jan. 24. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

38.hétig.


Kb az 5-10hét közt én is szenvedtem. Sok volt a savam, ülve el tudtam volna aludni, napi 4x hánytam átlagba.

Kibírtam

2021. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Én a pozitív teszttől itthon vagyok, volt néhány vetélés előzményként, így nem volt kérdés. A főnökeim megértőek, az orvosom kiírt, így nem is volt kérdés. Tény, hogy lassabban megy az idő itthon, főleg, hogy nekem szigorú ágynyugalom van, de ez semmiség ahhoz képest, hogy teljesül a legnagyobb vágyunk. Szóval kedves kérdező ha úgy érzed, hogy otthon jobban viselnéd, maradj otthon, a férjednek is meg kell értenie.
2021. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Maradtam volna végig, de 9.héttől vészes hányásom volt a 38.ig. Így nekem sem volt kérdés..nem volt választásom. Kórházi ágy és a saját ágyam között ingáztam végig
2021. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Az esetleg nem opció, hogy átmenetileg pár hét betegállományba mész, amíg az első trimeszteri rosszulléteid vannak? Idővel többnyire enyhülnek/elmúlnak a tünetek, a rosszullétek, az energia is visszajön. Így nem fogsz "lelassulni", de tudsz pihenni is, és otthon úgy viselkedni/enni, ahogy Neked kényelmes.

Egyébként meg ez a döntés csak a Tiéd! Ha nem érzed jól magad, és nem esik jól így dolgozni, akkor maradj otthon! Nem értem a Férjedet, nálunk alap volt, hogy csak addig dolgozom, amíg bírom, nem megterhelő, ha az 2 hét, akkor 2 hét, ha 8 hónap, akkor annyi. Sőt, inkább ő mondta, hogy ne járjak már be (vetélés után voltam, én a 30-32. hétig terveztem dolgozni, de olyan volt a munkaköröm, hogy sok emberrel kerültem kontaktba, és mivel ez a pandémia első hullámában volt, így 19 hetesen elküldött a főnököm táppénzre. Választásom se volt). Szóval csak ameddig jól esik! És különben otthon sem közelező semmit tenni...

2021. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

37. Betöltött hétig.


Nekem semmi bajom nem volt...


Nem fogsz otthon sem lelassulni

2021. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 DDorkaa válasza:
88%

Én a 7.héten jöttem el a munkahelyemről táppénzre, ahogy volt szívhang.

Szociális intézményben dolgozom, emiatt azonnal kiírtak.

2021. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

4-es.

Sajnos nem megoldás, mert konduktor vagyok, korai fejlesztésben (tehát fejlesztő foglalkozásokat tartok)

Ha eljövök 4 hét táppénzre, nem fognak helyettesíteni,(a tanárokat, és óvodapedagógusokat szokták, de azokat, akik kis csoportos, vagy egyéni fejlesztést végeznek nem.) csak lemondják az óráimat.

Nagy kiszúrás lenne a gyerekekkel, hogy 4 hét táppénz után ha esetleg nem vagyok jól, maradok még 5-6 hétig itthon, ők meg fejlesztés nélkül.

Az is gyanús, hogy mivel mozgásfejlesztést csinálok, és szoktam a gyerekeket emelni, nem maradok a tanév végéig se így, se úgy.

Arról meg, hogy mindjárt jön a himlő "szezon" ne is beszéljünk..


Szóval az az egyetlen munka szempontjából korrekt dolog amit tehetek, hogy ha egyszer elmegyek táppénzre, már nem megyek vissza. Tartós táppénz esetén ugyanis a főnököm írhat ki megbízásos pozíciót a helyettesítésemre.

Egyedül az zavar, hogy nem terveztem ilyen hamar táppénzre menni, elmondani meg pláne nem.

2021. jan. 24. 17:02
 8/8 anonim ***** válasza:

A pozitív teszt után már nem mentem többet

Pont akkor voltam szabin

Operátor vagyok és a termelésben nem dolgozhat terhesen senki sem

Most vagyok 10 hetes terhes

Nekem szerencsére semmi komoly

2 hétig voltam rosszul

De unalmas itthon

2021. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!