Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetesen hematoma? Mire...

7 hetesen hematoma? Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma vagyok 7+2- es terhes!

Tegnap az összes tünetem megszűnt és ma reggel halvány sárgás- barnás folyásom volt.

Külföldön élek, itt nem csinálnak ultrahangot a 12. hétig, így nem is tudtam, hogy eddig, hogy alakult a terhességem.

Nagyon megijedtem, így elmentem ultrahangos klinikára!

Ott megállapították, hogy a terhességem rendben van, jók a méretei, láttam a szívverését is. Mutattak egy fekete foltot is külön, hogy onnan jön a vérzés!

Annyit mondtak csak, hogy pihenjek többet!

A papíromra ráírták, hogy gyenge vérzés hematóma miatt!

Sokat olvasgattam a témában, mindenki azt írta, hogy nekik szigorú ágynyugalom kellett, különféle gyógyszereket kaptak, sokban függ a végkimenetel attól, hol helyezkedik el a hematóma.

Ilyenekre itt nem kaptam választ.

Kérdeztem lehet-e így dolgozni, lehet- e házas életet élni, mindenre igen volt a válasz!

Kérdeztem jöjjek-e vissza kontrollra, azt mondták nem szükséges, a következő a 12. heti lesz.

Azóta sincs rendes vérzés, csak ez a nagyon kevés folyás!

Bárkinek valami jó tanács? mire lehet számítani?

Köszönöm



2021. jan. 24. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Hat itthon szerintem biztosan nem engednének így dolgozni, se szeretkezni és bizony szigorú agynyugalmat javasolnanak azonnal. Meg így sem biztos, hogy a hetamoma nem sodorja magával az embriot 😔 nemhogy ha dolgozni jársz. Szerintem te is magadat marcangolnad ha nem maradna veletek a baba, és azon gondolkodnak, mi lett volna ha mégis agynyugalmat tartasz.


2 barátnőmnek is volt hematoma ja az első trimeszterben, az egyikük azt mondta darabos vér jött belőle, ennek ellenére mindkettőjük babája meg áradt, most már 1,5 és 4 éves egészséges kislányok.

2021. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Volt haematomám, sem ágynyugalmat, sem gyógyszert nem írtak elő. Magától felszívódott pár hét alatt.
2021. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Persze megpróbálok a lehető legtöbbet pihenni. Mást sajnos nem tudok csinálni. A munkahelyemmel is szerencsés vagyok, 1 percre van és a covid miatt alig vannak. Szinte egész nap ülök.

Gondoltam arra is, hogy vissza megyek majd ide a klinikára 10 hetesen, ránézni, hogy minden rendben van e. Párom nagyon sokat segít, nagyon szerencsés vagyok vele. Így is könnyebben vagyok.

2021. jan. 24. 19:40
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hematómám, a 6.héttől. Orvosi javaslatra én sem dolgoztam, sokat kellett pihennem és gyógyszereket is szedtem. A 12.hétre felszívódott, minden rendben volt utána, egészséges kisfiam született.

Egyébként azt gondolom, hogy sok függ attól, hogy mekkora a hematóma, meg hol helyezkedik el és igazából orvosa válogatja, hogy mennyire szigorú pihenést rendel el. Volt olyan ismerősöm, aki ugyanilyen problémával simán dolgozott, neki nem mondta az orvosa, hogy különösebben pihennie kellene.

2021. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát sokkal jobban érezném magam, ha otthon lennék. De sajnos még utazni se lehet.

Itt meg mindent olyan fél vállról vesznek, itt minden mindig “normális”.

Megpróbálok pozitív maradni, és nagyon vigyázni.

2021. jan. 24. 19:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem lesz baj, kitartás! Egyébként sokkal gyakoribb dolog ez, mint gondolnánk és szerencsére legtöbbször nem okoz komoly gondot. Amennyit tudsz, pihenj! Remélhetőleg pár hét múlva már nyoma sem lesz.

#4

2021. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt. Én dolgoztam, de csak szellemi munkát végeztem, úgyhogy egyáltalán nem erőltettem meg magam. Az orvosom azt javasolta, hogy mellőzzük a házaséletet. Három hét alatt fel is szívódott a hematóma. Pihenj, ne stresszelj! A legjobbakat kívánom! 🙂
2021. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tegnap egész egész nap feküdtem, nem igen volt barnàzás. Ma is inkább ilyen sárgás folyás.

Kértem időpontot dokihoz, nem voltam nyugodt, hátha mégis csak adnak valami gyógyszert, vagy azt mondják, hogy inkább ne dolgozzak. Nem tudom, szeretném ha tudnának róla.

Ma dolgozom, nem is tudnék mi mást csinálni, mert a főnököm koronás. De szerencsére nagyon laza a nap, egész nap üldögélek. Otthon meg majd fekvés.

Köszönöm mindenki válaszát

2021. jan. 25. 12:03
 9/12 A kérdező kommentje:

Nektek amúgy rendes vérzés volt? Vagy csak barnázás esetleg másabb folyás? Nekem eddig csak bővebb folyás van, néha kicsit barnás. Tegnap visszatértek a rosszullétek is, de nagyon imádkoztam, hogy ne legyen hányás a vége. Féltem, hogy az erőlködéstől majd valami baj lesz.

Tegnap beszéltem az orvosommal. Ő is mondta, hogy ez nem kizáró ok általában, hogy ne dolgozzak, de nézzünk rá náluk is. Így intézett egy ultrahangot holnapra. Aztán meglátjuk!

2021. jan. 26. 10:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő volt. Javarészt inkább barnázás,egyszer volt rendes vérzésem is.

#4

2021. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!