Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai ultrahangon azt...

Kyrana kérdése:

Genetikai ultrahangon azt mondták hajlamos vagyok terhességi toxémiára az arteria uterina értékeim alapján. Értékek: Arteria uterina flow: PI: bal: 2,32 jobb:2,06 Tudnátok segíteni hogy mi a jó érték, mennyire kell aggódnom? 13+6 hkm

Figyelt kérdés

#vetélés #Flow #terhességi toxémia #preeclampsia #arteria uterina #méh artéria
2021. jan. 30. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Nem aggódni kell, hanem aszpirin protectet szedni.
2021. jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ezt hasonló eset során történő orvosi tanács alapján írod? Tudod esetleg pontosan hogy segít az aszpirin protect ilyen helyzetekben?
2021. jan. 30. 21:26
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Mérd a vérnyomásod.

Elsőve toxémiás voltam. 20.hét után alakul ki.

2021. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Az alapján írom, hogy tisztában vagyok a jelenlegi ajánlásokkal. Mi értelme amúgy toxaemia szűrést csinálni, ha az, aki kéri, azt se tudja, mire jó?
2021. jan. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem toxémia szűrésen voltam hanem genetikai ultrahangon.
2021. jan. 31. 11:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nèztèk genetikai ultrahangon. Acizalep nevű aszpirin szàrmazèkot kellett szednem, nem lett vègül toxèmiàm.
2021. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 31. 13:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A toxémia lehet nagyon veszélyes és viszonylag laza probléma is. Nagyon szuper hogy nálad észrevették, így nagy eséllyel kivédhető megfelelő gyógyszer adagolással. Mielőbb egyeztess az orvosoddal, hogy mit és mennyit szedj. Egyébként lehet hogy vérhigító nélkül is megúsznád a toxémiát de jobb nem kockáztatni, mert nagyon veszélyes is lehet.
2021. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia kérdező. Mi a helyzet veled azóta? Én pont tegnap voltam genetikai ultrahangon és hasonló értékeket kaptam. Én is aggódom de nekem is az aspirint mondták bár eddig is szedtem de most már 150mg kell. Azóta minden rendben veletek?
2021. ápr. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szia! Igen a picivel minden rendben, toxémiának eddig nincs jele. A méhszájam kicsit nyílni kezdett így már nem dolgozom. Én is szedem az aspirin protectet ;) Remélem veletek is minden rendben lesz, szorítok!
2021. ápr. 27. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!