Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen mozgatási kényszer,...

Terhesen mozgatási kényszer, bizsergető érzés és enyhe izom fájdalom a lábakban egész éjjel mitől lehet? Mivel lehetne enyhíteni?

Figyelt kérdés
13 hetes terhes vagyok és két éjjel nem tudtam aludni,annyira érzem a lábaimba a mozgatási kényszert, mintha bizseregnének, meg mintha enyhe izom fajdalmaim is lennének mind a két lábamban, pedig nem tettem semmi megeröltetőt a napokban. Mitől lehet ez? Volt másnak is ilyesmi?

2021. febr. 1. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigyet nézesd meg anti tpo értékkel együtt.
2021. febr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt hasonló mindkét terhességemnél. Igaz sokkal később. Elsőnél az utolsó 2 hónapban, másodiknál meg az utolsó trimeszterben. Én annak tudtam be, hogy fekve vmi ideget nyomhat a baba.
2021. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ohohohó, nyugtalan láb- szindróma, Isten hozott a klubban, te szegény! :(


[link]


Nekem kb a terhességem harmadában ez volt, sok mindent nem tudtam tenni. Másfél óràs esti séták, magnézium meg citromfű-tea lefekvés előtt, masszírozás. Éjjel fel kellett kelnem járkálni. Ez volt a legnehezebb a vàrandósságomban.


Amit javasolni tudok az a nem megerőltető de rendszeres mozgás (pl. séta), esetleg magnézium, citromfű-tea, levendulaolajas párologtatás elalváshoz. Pàrod masszírozza végig a lábaidat, ez is opció. Ill. ha akkor fekszel le, amikor tényleg elalszol, előtte nem igazán. Nekem az utolsó 2 hétben jobb lett, akkor tudtam egy csomót aludni, és szülés után nyomtalanul elmúlt. Dokit kérdezd azért a magnézium miatt, ha amellett döntesz, mert pl. 36. héttől nem lehet. Kitartást!

2021. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugtalan làb szindròma. Nekem 1x volt a terhessègem alatt, el is mùlt.
2021. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!