Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt diéta?

Terhesség alatt diéta?

Figyelt kérdés
Alapból túlsúlyos vagyok 175 centihez 92 kilóval kezdtem a terhességet, most vagyok 12 hetes és 97 kiló lettem, pedig alig eszek, sokat hányok. Védőnő is rán szólt hogy jó lenne nem hízni. Mostanában bírok enni könnyebb ételeket, próbálok sok zöldséget gyümölcsöt, kevesebb cukor vagy fehérliszt, de próbálok változatosan enni. Terhesség alatt árthat? Vagy esetleg ez nem számít, továbbra is hízni fogok?

2021. febr. 2. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Miert hánysz sokat?
2021. febr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Mivel nő a gyerek a hasadba, egyértelmű hogy hízni fogsz
2021. febr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
160g ch diéta. Nagy részt lassú chkkal. Gyümölcsöt cdak keveset és azt is uzsira.
2021. febr. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem bántásból, de a terhesség előtt kellett volna picit figyelned. Egyébként szabad diétát tartani terhesség alatt túlsúly esetén, ha jobban utána olvasol. Ehhez azonban nem árt kikérni egy dietetikus, illetve az orvosod tanácsát. Kezdetnek pedig természetesen az egészséges életmód is megteszi, azzal ártani nem ártasz :)
2021. febr. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azért hányok, mert terhes vagyok.

Igen, teljesen igaz, hogy terhesség előtt jobban kellett volna magamra figyelnem, de nem számítottunk a babára. Viszont szeretném most nem csak magamnak de a babának is a legjobbat. Köszönöm az utolsó két hasznos választ!

2021. febr. 3. 01:49
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Cseréld le a védőnőt! Én 130-140 kilós kismamák közt szültem és őket se piszkálták, akkor téged a 90akárhány kilóddal nehogy már! Persze, fogyózzál,aztán majd kihullik a hajad meg meglazulnak a fogaid és tejed sem lesz, csodás! :( Szülés után majd diétázhatsz életed végéig, de most a baba az első!
2021. febr. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

6:

Koszonom. Neked van igazad

2021. febr. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Pajzsmirigyed rendben? Csak mert a sokat hanyokkal en 3x fogytam 3kgt 12.hetig. Biztosan csinaltatnek egy hormonsort es aztan 160g chdieta, az nem ehezos, ellenben a vercukorszintedet rendben tartja. Inkabb most allnek ra mint 26hetesen egy kialakult terhessegi vercukorral vagy magas vernyomas miatt.

Lehet h most nem okoz gondot a tulsulyod, de erre meg jo esellyel hizni fogsz, elegge meg tudja bolygatni a vegen a dolgokat egy szimpla 8-10kg is.

A legjobb egy dietetikus konzultacio lenne ha anyagilag megteheted. Mindenesetre a sok szenhidrat a legnagyobb ellenseg, tehat (gyumolcs)cukor, teszta, feherliszt.

2021. febr. 3. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
179/120 kilóval mentem szülni és a védőnő nem cseszegetett sosem. Nem is áll jogában cseszegetni. Ha meg jóindulatúan szól, hogy sok, akkor is azt csinálsz, amit te akarsz.
2021. febr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
6# hgoy írhatsz ilyen hülyeségeket?? Nem fogyókúráról van szó... Miért ne lehetne diétázni terhesen? Sőt... Pl. Egy 160g diéta, még jót is tehet. Kicsit utána olvashatnál. Szó nincs éhezésről. És mielőtt nekemesnétek, én is 92kg vagyok. De ez elég begyöpösödött felfogás, jó, hogy nem azzal jössz, hogy kettő helyett kell enni.
2021. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!