Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napok óta vannak jósló fájásai...

Napok óta vannak jósló fájásaim. Lehetséges, hogy az esti lefekvés befolyásolja, hogy egyszer csak szülés legyen belőle?

Figyelt kérdés

Időszakosan előjönnek, 7-10 percenként megfeszül a hasam, főleg lent “fáj”, de a teljes hasam befeszül és ide oda sugároz a “fájdalom” (idézőjelbe teszem, mert nem fáj, csak húzódik, kellemetlen). Aztán elmúlik 1 vagy 2 óra múlva. A legjobban érezhető jóslók este vannak és általában alvás előtt. Azon gondolkodtam, hogy ha lefekszem aludni, lehet azzal a fájások is átértékelődnek és nem indul be a folyamat? Vagy teljesen mindegy, mert tapasztaltatok olyat, hogy jóslókkal feküdtetek le aludni és később szülésre ébredtetek?

Első gyereknél nem voltak jóslóim, most másodiknál viszont már egy hete folyamatosan vannak... 38 hetes vagyok.



2021. febr. 3. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzed este jobban mert pihensz/fekszel. Napközben gondolom nem ezzel foglalkozik és nem tűnik úgy fel.

Én is mindíg olyankor éreztem jobban.

2021. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg azért is érezheted este jobban, mert addigra elfáradsz. Nekem is akkor húzódott és "fájt", amikor kimerültebb voltam, egy jó alvás mindig helyretette.

A szülés kezdete álmomból ébresztett hajnali fél3-kor (fájásokkal indult, a magzatvíz csak a szülőszobán folyt már el), én is féltem ettől, hogy majd átalszom vagy emiatt nem lesz szülés, de... :D Hát szóval, ennek semmi köze hozzá.

2021. febr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oh lehet félreérthető a leírásom. Igazából az foglalkoztat, hogy ha este vannak jóslók és ezzel fekszem le aludni, akkor az alvás maga lecsillapíthatja a méh tevékenységet és lehet az alvás miatt nem indul be a szülés? Tehát ha egy jóslós estén tovább maradok ébren, akkor lehet egy idő után szüléssé alakulna a sok összehúzódás?
2021. febr. 4. 10:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze hozzá. Firraszthats is éjszaka. Én 39hetesen mar csak 2-3 órát aludtam éjszakánként jóslóztam 36héttől minden este. 40+6ra szültem magzatvíz elfolyással és nulla fájással
2021. febr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 nem, ha valódi fájásról van szó és szülésmegindulásról, akkor az alvás sem fogja csillapítani, ha meg bármi miatt elmúlik, akkor az amúgy sem váltana szülésbe.
2021. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!