Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen mértékü fájdalom az,...

Milyen mértékü fájdalom az, ami mèg normálisnak számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9hetes terhes vagyok, ès szeretném megkérdezni, hogy milyen mértékben normális még a fájdalom, ami a terhességgel jár?

Nekem ez a legrosszabb az egèszben, pedig van egy hematómám is(ami nem vérzik)

Mostanra már állandósult a derékfájdalom, az alhasi fájdalom(gyakran csak a baloldalon), sokszor lesugároz a lábaimba.

Vettem magnéziumot,ami inkább csak enyhíti, de nem szünteti meg. Ami a leginkább segít az a meleg zuhany.

Nem görcsösen fáj, hanem folyamatosan, hol tompán, hol erösebben.

Mostanra társult hozzá hüvelybe sugárzó fàjdalom is.

Tudom, hogy ez a terhesség velejárója, de sok helyen meg azt olvasom, hogy a folyamatos derékfájás, az már lehet a vetélés elsö jele. 😞

Tudnátok mesélni kinek hogy volt? És hogy vészeltétek át?

Köszönöm



2021. febr. 4. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Orvos!!!

A fájdalom mértéke és a fájdalomküszöm relatív,m. Akárki akármit mond itt, ne az alapján nyugodj meg vagy pánikolj be még jobban!

Ha neked már fáj, menj orvoshoz, nèzesd meg magad.

2021. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok orvoshoz menni.

Külföldön élek, itt másképp megy minden.

Azt mondták, ha erös fàjdalmaim vannak ès vérzek is akkor menjek be a sürgösségire!

A hematómával se csinálnak semmit, mert, hogy ez nagyon gyakori.

Jövö héten lesz ultrahang, akkor talán tudok beszélni dokival!

Köszönöm a válaszod

2021. febr. 4. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Magnéziumot állandóan kéne szedni a legnagyobb adagot, ami a betegtájékoztatóban van, és olyat, ami fel is szívódik (pl. Magnosolv) + B-vitamin komplex. Kalciumot is szedj valamikor tőle távoli időpontban, mert annak hiánya is okozhat izomgörcsöt.

Haematomával tudtommal sehol nem tudnak csinálni semmit sajnos.

Ha van pénzed rá, mehetsz magánba, gondolom, külföldön is akad több szolgáltató, hátha valamelyik fogad gyorsabban. Egyébként meg itthon is ez van, ha nagyon nem bírja az ember lánya, úgyis megy az ügyeletre és reménykedhet, hogy empatikusabb asszisztenst fog ki (vagy ha elég rámenős és hangos ő vagy a férje), akkor mégis fogadják minden előzetes ijesztgetés dacára.

Aztán meg az is lehet, hogy tényleg a derekad rossz (sokaknak lazul ki a hormonok miatt) és amellett, hogy pihensz, kicsit többet kellene nyújtózkodni.

2021. febr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Voltam magánban ultrahangon, azt mondták, hogy normális, utána mennem kellett a kórházba is ultrahangra, hogy benne legyen abban a rendszerben is minden, ahol a terhességem végigkísérik. Ott is megemlítettem ezt, az ultrahangozás közben is, mert akkor is fájt bal oldalt, ha arra fordította. Minden rendben azt mondták ott is. Itt mondták azt, hogy ha elviselhetetlenné válik, vagy vérzek menjek a sürgösségire.

Volt itt egy hozzaszoló, láttam sok hasznos információt írt a magnéziumról, próbáltam olyat keresni, de mindenhol csak a rosszabbul felszívó volt, olyat tudtam csak venni.

Megpróbálom akkor még a kálciumot is. Hátha segít!

Amúgy a hátam, derekam nekem nagyon rossz. Évekkel ezelött jártam csontkovácshoz is vele. Erre is gondoltam, hogy emiatt is lehet.

Köszönöm

2021. febr. 4. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ez a hermatómám vagy mi (bocsi nem tudom mi az) szóval nem tudom az emnnyibe befolyásolja fájdalmaid súlyosságát, de rendszeres fájdalmaim voltak az első trimeszterben. Meg is ijedtem, mert nálam is fellépet az egyoldali alhasi fájdalom, féltem.hogy méhen kívűli terhesség, illetve nem tudtam hova tenni a hüvelyi fájdalmat, néha tompa volt, néha meg egészen belenyilaló. A nőgyógyászom azt mondta minden teljesen normális egészen addig míg nem vérzik, vagy nem elviselhetetlen a fákdalom, ugyanis a hormonális változások okozzák a legtöbb fájdalmat, ahogy a twsted készül fel egy gyermek kihordására. Most így a második trimszterre a fájdalmak nagy része eltünt, a hasam szokott görcsölni, szintén teljesen normális, hiszen a hasi izmok távolodnak egymástól, míg a méh nő. Illetve néha a mellek, de az teljesen jelentéktelen.
2021. febr. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!