Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes terhesvagyok egy...

18 hetes terhesvagyok egy kerdesem lenne hogy mennyi edesseget lehet enni? csak mert en azt kivanom es kb mindenhol azt irjak h nem szabad sokat enni belole

Figyelt kérdés

2021. febr. 5. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Sokat semmiből sem szabad enned. :) Viszont a cukorral, csokival tényleg vigyázni kell. Inkább gyümölccsel váltsd ki az édességet.

Fennállhat a veszélye a terhességi cukornak is, ha nem vigyázol.

Egészséges, normális étkezés és sok mozgás, vagyis séta.

2021. febr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Pont ugyanolyan fontos az egészséges étkezés mint előtte, semmi külön szabály nincs.

Azonban én is nagyon kívántam az édességeket most terhesen és nem lettem terhességi cukros, csak felszaladt 1-2 kg.

2021. febr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

15hetes vagyok. 9hetesen olyan émelygős hányós lettem hogy lement 14.hétig 8-9 kg . Addig csak sósat tudtam enni azt se sokat annyira rossz volt a gyomrom nem is kívántam enni. Azóta jobb a helyzet csak reggel fáj a gyomrom és nem is mindíg hányok. Azóta édeset ennék csak. Minden nap eszek 1-2 kocka tábla csokit(nem rágom elolvasztom a számban ... Tovább tart és el is veszi a sovárgásomat a csoki utak)

Első terhességnél is ettem minden nap nem lett terhességi cukrom. Sőt a kórházból a kezdő súlyomhoz képest -12kgval mentem haza. (Pedig túlsúllyal kezdtem mind a kettőt.)

De az is igaz hogy rengeteg salátát eszek. Valamelyik nap ebédre vacsorára csak görög salátát kívántam minden egyéb mellől.(fűszereket a gyomrom miatt semmit nem raktam rá csak egy kis citromlét és sót)


Ha odafigyelsz a mennyiségre és a helyes érkezésre nem lehet gond.

2021. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Vannak tök jó édesítőszeres ésességek. Ha egészségtelennek találod a boltit, akkor tudsz készíteni otthon egészségesnek tartott édesítőkkel (stevia, xilit stb.)

Ezekből sem szabad persze mértéktelenül, de jobb, mint a tömény cukor.

2021. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

34 hetes vagyok és a 16. héttől kb.csak édességen élek enyhe túlzással, nagyon kívánom. Eddig 11kg jött fel, várhatóan már nem is fog sok. A cukrom pedig nem hogy magas, hanem kicsit alacsony volt.

Nem azt mondom, hogy tömd magad, de edd meg ami jólesik vag szabj egy limitet (napi 1 tábla csoki pl.)

A terhességi cukor egyébként hormonálisan alakul ki, nem az édességektől.

2021. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!