Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Placenta széleivel fedi a...

Placenta széleivel fedi a méhszájat? Ez mennyire jelent bajt? 12. Heti uh on a szonografus semmit nem mondott viszont ez all a leletemben. Panaszom nincs.

Figyelt kérdés
2021. febr. 11. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha a placenta fedi a méhszájat, az minden esetben császárt szokott jelenteni. De ilyen korai terhességnél, főleg, hogy csak a széle fedi a méhszájat, kb biztosan feljebb fog az még húzódni. Szerintem ezzel nem kell foglalkoznod most
2021. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt, nem volt vele semmi probléma, feljebb húzódott. Engem mondjuk befektettek a kórházba miatta 3 napra fenyegető vetéléssel, de hogy miért azt nem tudom.
2021. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen ralogott. Igy eltiltottak mindentol, ami alhasi vérbőséget okozhat: torna, szex, forro ulofurdo, barmilyen nagyobb megeroltetes. De fekudni nem kellett, csak figyelni, h ne eroltessem meg magam :)

De azt is hozzatettek, h ez meg nem diagnozis, csak a 25. heten valik azzá, ha addig sem mozdul el. Olyankor ugyanis automatikus csaszar van, mert a placebtan keresztul ugye nem tudod megszulni a babat.

De meg a teljes ralogasra is azt mobdtak, h szinte tuti elmozdul, es vegul a 19 hetes UH-ra feljebb is huzodott, ahogy nott a méh.


Uh ne aggodj, foleg ha csak a szele log ra, az tuti arrebb megy :) Azert a dokinal kerdezz ra, ha legkozelebb mesz.

2021. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is ez volt, semmi gondot nem okozott, feljebb húzódott, aztán császár lett, de nem emiatt. Szerintem nagyon sokszor elöfordul ez, ezért nem is említik, majd ha nem megy feljebb később, akkor lehet gond szülésnél.
2021. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg feljebb fog menni, de azért ezt nem szabad félvállról venni. Nekem nem érte el a méhszájamat a lepény, csak nagyon közel volt, mégis véreztem 15 hetesen. Magnézium, pihenés, házasélet tilalom és azonnal veszélyeztetett terhes lettem. 22 hetes koromig vérezgettem még, aztán feljebb ment és onnantól kezdve semmi gond nem volt. A pihenés ilyen esetben alap, mert baj is lehet belőle, nem értem miért nem szóltak róla neked.
2021. febr. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én sem értem... de ma felhívom őket. Most ugye ezt a szonografus írta a terhes ambulancián , őket hívjam vagy a nőgyógyászatot?
2021. febr. 12. 08:19
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Látom nem nagyon érted, meg hülyeséget is válaszolnak neked.

A terhesség elején nagyon sok esetben rálóg a placenta a méhszájra, utána meg rendszerint feljebb húzódik.

Ha nem húzódik később feljebb, az baj, de erről elég lesz majd akkor beszélni.

Nem kell semmilyen kímélő életmód, nekem se kellett, megemlítette a dokim, ennyi, nem paráztam ezen, mert nem kell.

Telefonálj ha úgy gondolod, de emiatt nem szükséges.

2021. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Ha van orvosod akkor őt, ha nincs akkor a nőgyógyászatot. Ne ijedj azért nagyon meg, de figyelj oda amíg nem megy feljebb. 5. vagyok.
2021. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
7-es. Felelőtlen volt az orvosod, neked meg szerencséd volt, örülj neki, de ne írj butaságot. A méhszájra lógó placenta nem játék, nem természetes, figyelni kell rá. Nagy eséllyel nem lesz gond, de nem lehet legyinteni rá.
2021. febr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

9 valószínűleg volt valami más bajod is, rengeteg dolog miatt lehet vérzés terhesség alatt, sőt én is veszélyeztetett terhes voltam, de egyáltalán nem a placenta miatt.

Ha ez gondot okozhatna, akkor mondta volna a szonográfus és nem csak odafirkantja a papírra.

2021. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!