Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire folyásolja be a...

Mennyire folyásolja be a terhességet a gerincferdülés?

Figyelt kérdés

Igaz hogyha valakinek van olyankor mindenképp császározni kell? Vagy ez hogy van pontosan?

Hallottam hogy valakinek volt mégis természetes úton szült és nem lett semmi baj. Valakinek meg beszorult a szülőcsatornába a baba...



2021. febr. 21. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván attól függ. Természetesen szültem egy éve, más kérdés, hogy azóta heti 5x gyogytornazom, megyek gyogymasszorhoz is, servem lett, két helyen meszesedes (ami lehet régebben megvolt már csak eddig panaszmentesen).

Szoval nem annyira a szulest befolyásolja, mint inkább az en hátralevő életemet.

2021. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Kétszer szültem természetes úton gerincferdüléssel. Szerintem attól is függ, milyen súlyos. Nekem szerencsére nem annyira.
2021. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
A gyógytornászom szerint a terhestornán nemcsak a hasad tünetmentes cipelése múlik, hanem nagyrészt a szülés lefolyása is. Messze nem kell mindenképp császározni, még akkor sem, ha nem folytattál valamilyen terhességre hangolt testmozgást. Kb. minden második embernek gerincferdülése van manapság, ez a mai munka világában szinte kötelező.
2021. febr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Folyásolja be? Jajj... *befolyásolja (nem elváló igekötő).


Nekem gerincferdülésem van. Fel sem merült senkiben, hogy ne szülhetnék természetesen. Ráadásul apás szülés lett volna, ha nem lett volna belőle sürgősségi császár...

2021. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a terhesség befolyásolja a gerincferdülést. Császárral nem biztos, hogy jobban jársz, mert egyrészt kapóra gerincedbe a szűrőt, másrészt jellemzően utána tovább szétnyílva marad a hasizom, ami sokaknál vezet amúgy is rossz derékkel sérvhez, amikor ráemelgetik utána a gyereket meg babakocsit.
2021. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Ja és szülőcsatornához szerinem nincs köze a gerincnek, az inkább csípőficam, aminél tuti a császár. Ha téraránytalanság van, azt UH-n látja a doki.
2021. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!