Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van még valaki, aki visszatérő...

Van még valaki, aki visszatérő szőrtüszőgyulladással kűzd és épp terhes?

Figyelt kérdés

A dolog kb.10 éve kezdődött, amikoris annak idején én hülye egyszer egy koleszos tusolóban borotválkoztam intim helyen, a borotvát meg letettem a padlóra... Akkor egy nagyon durva gyulladásom lett fent a bikinivonalamon bal felöl, pár nap alatt tojásnyi gennyes csomóvá vált, ami hatalmas fájdalmak közepette szépen kifakadt. Kaptam injekciót, antibiotikumot és nemsokára már a helye se látszódott. Utána úgy 2-3 évig nem volt semmi gond, azt leszámítva, hogy néha apró fájó csomók jelentek meg a combhajlatomban, de ezek sose voltak gennyesek és pár nap alatt elmúltak. Utána viszont ugyanazon a helyen ahol először volt az a brutális gyulladás párszor kiújult, de nem volt olyan durva, viszont mindig ürült genny. Kaptam krémet, antibiotikumot és már pár éve nem jött elő (tehát ott ahol először). Azóta viszont lejjebb, a combhajlatomban alakul ki gyulladás, általában borotválás után, de nem ürül genny, csak kemény, fájó csomóként jelentkezik. A törölközőket, ágyneműket, alsóneműt 90 fokon mosom, gyakran váltok borotvát amit csak én használok (használat előtt is fertőtlenítem), borotválás után mindig szárazra törlöm lent és Octanisept spray-el lefújom, majd hagyom száradni. Ettől jobban úgy érzem már nem tudok odafigyelni a tisztaságra. Utoljára 16 hetesen jött ki, de nem volt ennyire durva, akkor az orvos annyit mondott, ne borotváljam, de nem adott rá semmit. Most 37 hetes vagyok, 2 hete borotváltam nagyon óvatosan, mert már kezdtem röstellni a lenti helyzetet... De szerintem most nem a borotválástól jött ki, mert akkor nem váratott volna magára 2 hetet... Csütörtökön megyek orvoshoz, remélem kezdenek vele valamit, mert féltem a gyulladástól a babát. Körömvirág krémmel kentem, meg kamillával borogattam. Minden mozdulat fáj... Van valaki aki hasonló koterával küzd? :D A vérképem rendben van évek óta, Crp jó, másfél éve nem voltam még csak náthás se. De ez a sz*r a bal combtövemben kerül-fordul előjön. Esetleg valaki, akinek ilyen gondja volt, csináltatott lézeres szőrtelenítést? Elmulasztotta?

Egy elkeseredett 37 hetes kismama



2021. febr. 23. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok terhes és ennyire durva gyulladásom se volt, de lábon volt rengetegszer szőrtüszőgyulladásom, gennyes, sebes, az IPL (én otthon csináltam magamnak) teljesen megszüntette, mivel egyáltalán nem nő szőr, így begyulladni se tud. Nekem nagyon bevált, terhesség után lehet érdemes megpróbálni.
2021. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szoptatás után szerintem bevállalom, jobbat kitalálni már nem tudok. :/
2021. febr. 23. 16:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyen durva nem volt, de kicsit kipattogott és már az is zavart annyira, hogy, hagyjam a borotvát, én mindenhol epilátorral szedem le, intim részen csak a bikinivonalrol szedem le, többit borotvával rövidre vágom.
2021. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Ne ipl-re menj majd, hanem lezerre. Az ipl nálam semmit se ért, viszont a lézer... na az szuper. Nekem a honaaljam van lezerezve, 5 éve nincs ott szőr.

Amúgy nekem már 2x volt rosszindulatú laphámrákom odalent, és a bőrgyógyász mondta, hogy felejtsem el a borotvát. Van akinek a bőre nem bírja a karistolást a borotvaval. Nem hinném, hogy ez miatt jött ki a laphámrákom, de közre játszott biztos. Ezért én vettem egy elektromos borotvát amihez vannak különbözo fejek.

2021. febr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. febr. 23. 18:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia nekem volt ilyen durva furunkulusom 1-2x szerencsere azota nem jott elo viszont erdemes lenne majd nezetni cukrot ismerosomnek azert jon elo idonkent.


En ezt hasznaltam anno ra: [link]


Ezt csak rakentem es kifakadas nelkul visszahuzodott. Sajnos te ezt most nem hasznalhatod terhesseg/szoptatas alatt csak majd a jovoben probald ki.


A masik krem de az venykoteles a bactroban.


Mindketto antibiotikumot tartalmaz.


Viszont en azt javaslom ne nyomogasd most mert betud igy jutni a veraramba a bakterium es az ilyenkor necces. Vagy mutetileg fakasszak ki vagy te csinalj parakotest hogy kifakadjon. De a lenyeg hogy kifele, ne befele menjen a cucc.


Vehetsz sudocremet meg, ez ugyis kell majd a babanal. Ebben van gyulladascsokkento egy probat meger szerintem.

2021. febr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Saját tapasztalat alapján két dolgot tudok mondani.. Az egyik, hogy férfi borotvát használj, annál nincs jobb. Az ajánlottal ellentétben szállal szembe borotválj, amikor mindenhogy simogatva babapopsisima lesz a bőr és persze minden egyes nap ismételd.


Én akkor pattogok ki, ha 2-3 napig nem borotválkozok, mert akkor egyrészt van ideje eltömődnie a pórusoknak, és az aprócska szálak pont meg tudnak nőni akkorára, hogy begyulladhassanak. Amióta naponta borotválkozom nincs ez. Ne használj semmilyen holmit hozzá, csak vizet, esetleg olyan tusfürdőt, amit szeret a bőröd(nekem a baba avokádósat)


A másik, hogy én nagyon pattanásos voltam egész életemben, tényleg nagyon, és ami helyretett, az a detergens sulfuratum VII, ami faggyúmirigy szabályozó sampon, de arcbőrön is csodát teszi.


Szerintem akinek a bőre nem bírja a borotvát, az rosszul használja vagy nem elég gyakran, vagy nem megfelelőt.. Az eldobhatós férfi borotvák a legjobbak, 5-10 használatot simán kibírnak. Ekcémára hajlamos, erősen pattanásos, könnyen pirosodó(vékony) és leégésre hajlamos a bőröm, szerintem nincs nálam pechesebb ilyen téren, mégis sikerült rájönnöm. Amúgy az ipl nem ért nálam semmit, de egy csomó pénzbe került(magánrendelőbe jártam), se pattanáson, se szeplőn, se szőrön nem segített.

2021. febr. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Terhesség előtt, mikor láttam, hogy ki akar jönni, egyből gentamicinnel kentem, és igen, most azt sajnos nem lehet.

7-es: megfogadom a te tanácsod is, bár most egy darabig semmi kedvem a borotva után nyúlni...

Ma bemegyek a kórházba, hogy kezdjenek vele valamit, mert úgy ég és fáj, hogy a falat kaparnám, gondolom gyűlik benne a genny, a babát meg nagyon féltem :(

Köszi mindenkinek!

2021. febr. 24. 08:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Ird majd meg mit mondtak! Masnak is hasznos lehet kesobb ha ideteved :)
2021. febr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szőrtüszőgyulladás, kaptam rá erős antibiotikumot és gyulladáskihúzó kenőcsöt, holnapután kell visszamennem, ha addig nem fakad ki akkor valószínűleg kinyomja az orvos. Azt mondta a babának nem árt. :)
2021. febr. 24. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!