Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, és szinte már...

Terhes vagyok, és szinte már rá vagyok görcsölve, hogy lány legyen. Normális ez?

Figyelt kérdés

Párom is, én is lányt szeretnénk. Csak ezt az egy gyermeket tervezzük, mert már benne vagyunk a korban. Kétségbe vagyok esve, mi van, ha fiú lesz. Azt hittem mindegy, csak egészséges legyen. De a minap azt álmodtam, hogy megszültem, fiú lett, és borzasztóan csalódott voltam. A való életben ugye más lenne?

Sokszor lánnyal álmodok, olyankor legszívesebben fel se kelnék.

Rossz anya leszek?!



2021. febr. 23. 23:13
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindegy hogy fiú vagy lány?

A tiétek lesz akkor is, ha fiú.

2021. febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Remélem ezt megnyugtatásként mondod, nem szemrehányásképp? Hidd el, én is mindig ezzel nyugtatom magam. Meg hogy majd beleszeretek, ha már a karomban tarthatom. De mégis ott motoszkál a kisördög, és egyszerűen csak lányt tudok elképzelni magunknak.
2021. febr. 23. 23:27
 3/44 anonim ***** válasza:
92%
Persze, hogy más lesz. Amint megtudjátok a baba nemét, már teljesen máshogy fogtok erre gondolni. A másik meg, hogy amint, megpillantjátok őt, eszetekbe sem fog jutni az, hogy mást szeretnétek. Ott lesznek nektek ő tökéletesen, úgy ahogy van, nemtől függetlenül. Titkon mindenkinek húz valamerre a szíve, de szerintem pont az a jó az egészben, hogy nem mi dönthetünk ebben. 🙂
2021. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
91%
3! Aki ennyire görcsöl rajta, azt nem változtatja meg az se amikor meglátja. Sajnos láttam már ilyet.
2021. febr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
76%

Szia!!:)

Én is hasonlóképpen állok a dolgokhoz, mint te csak annyi, hogy én még nagyon fiatal vagyok és csak az első gyermekemet várom és én szeretnék három vagy négy gyermeket.


De! Még is elmondhatatlanul lányra vágyom. A párom a tieddel ellentétben fiút.

De egyszerűen akárhányszor beszélek róla csakis kislány nevet mondok, mert szinte rögeszmémmé vált:D:) annyira akarom, hogy már szinte bebeszélem magamnak.


Közrejátszik az is, hogy lány tesóm van, páromnak meg fiú tesója, így én kicsit félek a fiútól, bár tudom, hogy nem kellene.


Másrészt pedig én édesanyámra a legjobb barátnőmként nézek és kívánom, hogy egy ilyen kapcsolatot tudjak kialakítani egyszer a gyermekemmel, ami sajnos egy fiúval nem lehetne. Természetesen nagyon jó viszony tud lenne anyja-fia között is.


Én annyira bizakodom. Nem vagy egyedül ezzel az érzéssel.


Azonban igyekszem mindig arra gondolni, hogy tudom, hogy szüleim nővérem után engem fiúnak terveztek. Apukám leírhatatlanul csalódott volt, hogy nem fiú lettem. Az egész életét végig kísérte ez a gondolat, hogy neki milyen nehéz, hogy nincs fia, aki mindig vele lenne vagy vele lett volna a fiús dolgoknál, míg anyával mindig ott voltam ha sutott, fozott, takaritott. Ezek a dolgok nagyon érdekeltek engem.


És nekem rossz érzés volt hallani apát, ahogy mesélte, hogy az osszes kisautót megvette, meg mindent ami fiús, annyira elhitte, hogy fiú leszek.


Én úgy vagyok vele bármennyire is kislányt várok és csak az ő neve lebeg most a szemem előtt fontosnak tartom, hogyha megszületik soha se fogom elmondani, hogy nem őt vártam, hogy kislányt vártam. Szeretném, hogy tudja, hogy nagyon vártam rá és nagyon szeretem.


Kislányként még elképzelni se tudtam volna, hogy majd egyszer én így vágyni fogok arra, hogy lányom legyen. Apát se értettem miért van úgy elszontyolodva, mintha nem mindegy lenne.


De már most megértem, főleg ahogy párom is látom, ahogy mesél arról, hogy mi lenne, ha fia lenne és hogy mennyire akarja.

2021. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
82%
A szüleim fiút vártak 35 évesen, nem lett testvérem, mert az apukám tökéletesen elégedett volt az 1 szem lányával, velem. Anyu szeretett volna egy kisfiút és én is tesót, de így alakult; nem hiszem, hogy ti csalódottak lesztek, ha már valóban tudjátok, és nem lány..
2021. febr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
82%
Hasonlóan voltam mint te, mikor megtudtam, hogy első gyermekem fiú, pár hétig nehéz volt, szar anyának éreztem magam, hogy nem örülök. De elmúlt, mikor éreztem a rugdosását és tudtam, hogy ott van és csak rám számíthat, és nagyon jó a kapcsolatunk :) most várjuk a tesót, és mikor kiderült, hogy lány, hirtelen azon gondolkodtam már, hogy leszek én el egy lánnyal, de biztos, hogy az is csodálatos lesz. Kellemes babavárást!
2021. febr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is így voltam, kb 10 éve meg vagyok róla győződve, hogy lányaim lesznek, nem is tudok a kisfiúkkal mit kezdeni. Aztán bumm, kiderült, hogy fiú. Még mindig emésztenem kell a dolgot, van még rá 4 hónapom. Abban bízom én is, hogy ha megszületik és a karomban lesz, akkor már nem fog számítani a neme.
2021. febr. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
82%
Én fiút szerettem volna és lányt nem tudtam volna elképzelni. De kiderült, hogy mégis az lesz. Eleinte kissé csalódott voltam, majd bűntudatom lett, hogy nem örülök neki, és féltem, hogy nem fogom úgy szerezni. De csak pár napig tartott ez az érzés. Megláttam a jó oldalát és ragaszkodni kezdtem úgy igazán hozzá. Akkor láttam be, hogy valóban nem az számít, hogy milyen nemű, hanem hogy egészséges.
2021. febr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
86%

Szia

Sokáig azzal tudtam elnyomni magamban a 3.gyerek utáni vágyam, hogy arra gondoltam, hogy fiú is lehet. Na terheslettem egyből éreztem, hogy fiú, de már mindegy volt, és egy cuki kis terrorista.

Tényleg arra gondolj, hogy csak egészséges legyen, 14.héten szakítattam meg a terhességet szeptemberben betegség miatt, lány volt.

2021. febr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!