Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előfordult már valakivel,...

Előfordult már valakivel, hogy hamis eredményt adott a clearbule hétszámlálós tesztje a fogantatás óta eltelt hetek számát illetően? Vagy is volt olyan, hogy valaki már több mint öt hetes terhes volt mégis csak 2-3 hetet mutatott a teszt?

Figyelt kérdés
Az utolsó menstruációm első napja január 18., az ovuláció időpontja február 1., ma csináltam egy clearblue digitális hétszámlálós terhességi tesztet és az vártam, hogy 3+ (vagyis, hogy több mint 3 hete történt a fogantatás lesz rajta, mert ma vagyok 5+2, de csak az volt rajta, hogy 2-3. Nemrég volt egy missed ab., félek, hogy bajt jelent.

2021. febr. 24. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Asszem talán a 2-3+a legnagyobb szám amit ez a teszt kiír.Szoval 26 hetes terhesen is csak ennyit írna ki
2021. febr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A digitális tesztek csak saccolják a terhességi kort a második csík színe, erőssége alapján, az meg annyi mindentől függhet... Én pl. soha nem tudtam a kontrollcsíknál erősebb színű második csíkot pisilni, ahogy sokan mások. Mégis minden rendben van. A Clearblue saccolásából semmilyen különösebb következtetést nem lehet levonni, emiatt ne aggódj :) Viszont ha korábban volt missed ab., akkor érdemes mielőbb orvoshoz menni, hátha kell progipótlás vagy bármi egyéb
2021. febr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Függ a vizelettől is, hogy éppen mit mutat. Egyébként nálam volt, hogy 3+-t vártam, és 2-3 lett. Lombik volt, szóval mindent tudtam pontosan. Lassan 3 éves lesz a kislányom.

Ezek a tesztek azért korántsem érnek fel egy mini laborral.

Egyébként a Synlab-nál egy HCG vérvétel kb. ugyanannyiba kerül, mint a digitális teszt. Ha csináltatsz 2-t, 2-3 nap különbséggel, az már megmutatja, hogy jól fejlődik-e a terhesség.

2021. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsó válasz kifejezetten bíztató.Jövőhét szerdán megyek dokihoz, úgyhogy hamarosan kiderül mi a helyzet, csak rém lassan telnek napok. Egy hete voltam hormon laboron, ott progit, ösztradiolt, tsh, prolaktint néztek és minden érték rendben volt. Ha van még valakinek tapasztalata a hétszámlálóval azt örömmel elolvasnám.
2021. febr. 24. 17:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy többen is írták már, a hétszámláló nem feltétlen pontos, ahogy két egyforma hcg szint se nagyon van egyforma idős terhességekben sem. Bármi lehet, ez már nem tesztből fog kiderülni, hacsak nem ugyanabban! a laborban vérvétellel figyeled h csökken e.
2021. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó vagyok.. A vérvételezgetést mellesleg nem ajánlom, mert én meg azon stresszeltem utána, hogy nem duplázodott a nagy könyv szerint, ennek ellenére nem volt gond. Minden közhely ellenére próbálj ne rástresszelni, örülj a pozitív tesztednek és nyugodj meg, lesz még min idegeskedni eleget. :)
2021. febr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam uh-n. Van szívhang és már 11,7 mm az embrió, 7 hetes es 2 napos vagyok, mármint voltam tegnap :)
2021. márc. 11. 18:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :)
2021. márc. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!