Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24. hetet töltöttem ma és...

24. hetet töltöttem ma és körülbelül plusz 10 kiló van rajtam... Ez tényleg annyira sok?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nyilván ezerszer feltették már ezt a kérdést sokat el is olvastam és pont ezért vagyok nagyon elkeseredve mert mindenhol azt olvasom hogy alig híztak a kismamák fél időig.

Rólam tudni kell hogy 170 cm vagyok és viszonylag izmos és erős csontozatú vagyok bár most a terhesség alatt nem nagyon edzettem vagy ilyesmi.

77 kilósan alig volt rajtam plusz. Ahhoz képest mikor tervezni kezdtük a babát a vitaminoktol már híztam 83ra és ennyivel kezdtem. Most vagyok 93 környékén plusz mínusz 2 kg ha többet tudok inni vagy wcre menni.

Eleve nagyon hizekony vagyok a hormonok miatt is mert mensi alatt is simán van rajtam 3 kiló plusz a víztől és a fogamzásgátlót is mikor abbahagytam 85 kiló voltam (utána mentem vissza diétával 77re aztán két hónap alatt sikerült is a baba.)

Se az orvos se a védőnő nem mond rosszat igazából tudják hogy diéta utána eleve hirtelen többet hízik az ember ha "rendesen" kezd enni (low carb volt szinte keto most meg már eszem szénhidrátot is ugye igaz teljes kiőrlésű cuccokban de néha megeszek amit megkivánok). Az első 12 hétben jött fel majdnem 5 kiló amúgy emiatt plusz a karácsony.

Igazából csak azért szomorodtam el mert mindenhol azt olvasom hogy sok más alig hízik vagy aki igen az igénytelen és zabál.

Pedig tudom hogy szülés után ha akarok le tudok fogyni de azért zavar. Meg szinte már semmit nem merek enni amit megkivánok mert akkor rossz igénytelen kismama vagyok.

Egyébként a nadrág méretem is egyet nőtt a felsők többet a mellem meg a hasam miatt. Karok és a hátam nem vészes.

Bocsi ha zagyva és hosszú lett de én tényleg nem érzem magam igénytelennek és bánt ha ez valóban olyan sok. Amúgy a baba jól van eddig cukorterhelesre 9-én megyek attól is tartok kicsit emiatt.

Még annyit hogy a munkahelyen nem nagyon tudok inni mert nem tudnék gyakran WC-re menni a forgalom miatt és egésznap ülök is sajna. Ugyanezen okból a sokszor kevés evés sem működik mindig ezért ha este 7 után érek haza muszáj akkor ennem.


Köszi ha van hozzám türelmetek és elolvassátok :)



2021. febr. 27. 20:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Passz...én csak a saját tapasztalatomat tudom. 11-12 kilót híztam összesen. Kinek mi a sok.
2021. febr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Sok. Főleg azért mert már a kezdő súlyod is sok volt. De igazából ez nem annyira az igénytelenség miatt lényegtelen, mint a megnövekedett kockázatok miatt. Sajnos a vizesedes is hiába nem hízás attól meg problémát okozhat. Egyértelmű hogy nem élsz egészségesen ezt le is írod. Vigyázz szerintem magadra picit jobban.
2021. febr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig +9 kg-nál tartok. Nem mondta se az orvos, se a védőnő, hogy sok lenne.

Ha neked se mondták, akkor nincs gond. Nem véletlen mérik havonta a testsúlyt és vezetik a kiskönyvbe. Ha gond lenne, biztos szólnának.


28 hkm

2021. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Rengeteg. Eleve túlsúllyal kezdted. 170 cmhez a 77kg is már 10kg plussz. A terhes vitamin meg nem hízlal. Attól hízol, ha többet kcalát viszel be mint amit elhasználsz. Így, hogy eleve túlsúllyal kezdted, még egy grammot nem szabadott volna híznod.
2021. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én már az első trimeszterben híztam 6 kg, utána meg még 8-at, tehát a kérdésre először azt írtam volna, hogy nem olyan sok. De én 168 cm-el 68 kg-al mentem szülni, te meg ezzel a magassággal már majdnem 100 kg vagy. Ez már azért erős túlsúly.
2021. febr. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mivel most jön a java, így én soknak mondanám. Én a 24.hétig semmit nem híztam, utána jött fel 12kg.


Illetve a babatervezés és a teherbeesés közt indokolatlanul feljött kilók se normálisak szerintem....

2021. febr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én most járok a 9.héten, még 1kgt se híztam. 1 hete voltam a védőnőnél, kiskönyvér, első mérésekért. 77kg vagyok, nekem már ezen kiakadt, diétát írt elő, stb... mert ez már most túlsúly...
2021. febr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó,azért menjen a francba . Terhesen nagyon nehéz diétázni,max ha cukros leszel és muszáj.
2021. febr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyidősek vagyunk kérdező, napra pontosan, ma vagyok 24+1. Én is 170 cm vagyok, 63 kg-val lettem terhes, most mértem magam 62,4 vagyok. Első trimeszterben fogytam 58-ra,azóta ennyi jött így vissza. Figyelek mit eszek és mindennap nagyokat sétálok. De ha épp csokit kívánok nem mondok nemet. Azért még sok van hátra, vigyázz magatokra. Könnyű még fel szedni.
2021. febr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
8 egyáltalán nem nehéz “dietazni” mivel ha nem cukros gyakorlatilag csak normálisan kene étkezni normális alapanyagokból. Ez lenne az alap. Csak hozza vagyunk szokva társadalmilag a zabalashoz. Na ez az ami nem normális.
2021. febr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!