Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy túlsúllyal hogyan?

Nagy túlsúllyal hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hetes ikerterhes vagyok és nagy túlsúllyal rendelkezem. 145kg vagyok.. az egészségemmel és a vérnyomásommal sosem volt gond ,de most aggódom a babák miatt ,hogy nehogy így gond legyen. Milyen diétát lenne érdemes alkalmazni ,hogy ne hízzak még tovább a terhesség alatt és a babáknak se legyen gondja ?



2021. márc. 2. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a 160g CH diétát ajánlották, mert az egy egész életen át is tartható, egészséges diéta és ha esetleg cukor problémák lennének, akkor is ezt ajánlanák, terhesség alatt is. Ezzel biztosan nem ártasz. Gratulálok a babákhoz! :) Mekkora öröm!


Én "csak" 100kg vagyok, de nem akar sikerülni sajnos a baba. :( Azt mondják a súly az oka. Nem akarok indiszkrét lenni, de mennyit próbálkoztatok? Hogy sikerült? Úgy szeretném én is! :(

2021. márc. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Fehérje fogyasztásra gondoltál már?Tehát hogy a makrotápanyagok nagy része amit beviszel az fehérje legyen nagyrészt ne pedig szénhidrát.Erre jelenthet megoldást bizonyos fehérje turmixok fogyastása,túró is pl jó fehérje forrás.Hal se rossz bár azt nem tudom hogy terhesen szabad e?Nem híznál sokat ilyen értenddel és éhes sem volnál mert nem lehet koplalni alapból sem nemhogy terhesen.Orvost kérdezz a turmixokkal kapcsolatban,bár nekem van terhes ismerősöm aki ezeket issza és semmi baja sincs sőt jól érzi magát tőle és jól van lakva
2021. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 nem vagy indiszkrét ezzel ,szívesen válaszolok :) nálunk nagyon gyorsan ment , eldöntöttük ,hogy szeretnénk és rá két hónapra pozitív lett a teszt. Remélem hamarosan nektek is sikerül :)
2021. márc. 2. 17:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Itt a jó idő,nagy séták,sok folyadék(főleg víz)!!!Ha rágcsálnál akkor répa,karalábé....
2021. márc. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

160g ch diéta. Főlev lassu ch-kal.

Keress egy jó dietetikust aki segít megfelelő étrendet összeállitani.

2021. márc. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dietetikussal egyeztess és csakis hozzáértő tanácsát követve diétázz...
2021. márc. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dietetikus. Engem is odaküldtek, 150 g ch diétát írt elő. Én csak 3 kiloz híztam a terhesség alatt így ,igaz én "csak" 81 voltam mikor teherbe estem.
2021. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Diéta tippet nem tudok adni, de korábbi kommentelőhöz csatlakozva nagyon ajánlom a gyakori sétát. Ha esetleg van kutyátok, ő is üdvözölni fogja a dolgot. Nálam ő egy nagyon komoly motiváció a terhesség mellett :) 25hkm


Gratula a babákhoz!

2021. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Whole food plant based diet? Egy kis hússal
2021. márc. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!