Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az hogy a szív...

Mit jelent az hogy a szív nehezen vizsgálható?

Figyelt kérdés

Ma voltam uh-n. 19+1 naposra mérte egy nappal nagyobbaknak csak mint amennyi igazából, de ez lényegtelen is. A leleten az van hogy jó a szívhangja. De mégis vissza hívtak 3hét múlvára. A doki csak annyit kérdezett hogy nincs e probléma a cukrommal és a vérnyomásommal. A vérnyomásom egy kicsit alacsonyabb de nem vészesen(110/70 körül van a 125/85 helyett) a cukrommal eddig nem volt gond de ugye a terheléses még csak ezután jön. És visszahívott.

Arra gondoltam hogy annyira izgett mozgott hogy azért gondolt erre a kettőre. Volt valaki így?


2021. márc. 2. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Hat minket is visszahívtak kifejezetten szív uh-ra a 24 hét körülre. Azt mondta a doki előtte se ok betegség meg nem látszik. Nincs azon a fejlettségi szinten hogy látható legyen. Szoval nem biztos egyáltalán hogy bármi gond lenne. A cukor meg a vérnyomás szerintem rutin kérdés. Tőlem mindig kérdezték.
2021. márc. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első, nem tudom, hogy ez mennyire igaz, mert nekem a legmagasabb szintű genetikai uh-t csinálták, csak a szív részletes leírása 1 oldal a papíron...
2021. márc. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
2 Czeizelben voltam, nem amatőr orvosnál. Nekem is csináltak korábban is, de mondta hogy nem mindent lehet szűrni akkor van amit máskor kell 🤷🏼‍♀️ Többet nem tudok.
2021. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nem tudják rendesen vizsgálni. Egyrészt 19 hetesen kicsi, 20-22 hetesen sokkal könnyebb. Ha emellett még esetleg kövér is vagy, az megint csak nehezíti. Vagy ha rosszul fekszik a magzat a vizsgálathoz. Szóval ez nem azt jelenti, hogy baj van, hanem azt, hogy nem látják, hogy minden rendben van-e.
2021. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is így kezdődött sajnos.

18 hetesen, kissebb volt a szíve, azt mondták lehet nem 18 hetes a magzat csak 16.

20 hetesen minden rendben volt azt mondták.

Aztán 24 hetesen genetikain azt mondta az orvos hogy rosszul fekszik a baba, nem látja a bal szivfelet. Akkor mentünk magzati szívultrahangra a Gokiba (Pestre mert csak ott, és Debrecenben van magzati szív UH) és kiderult hogy szívbeteg a fiam... Nem ijesztgetni akarlak, de nálam is így kezdotott. Kérj beutalot az orvostól, és kérj időpontot. Inkább egy felesleges vizsgálat, mintsem baj legyen. Szoritok🙏

2021. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!