Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés ha keményedik a...

Milyen érzés ha keményedik a pocak? Első terhességem. Ilyenkor az egész has kemény lesz vagy csak egy része?

Figyelt kérdés
Olyat szoktam érezni mintha a baba kidomborodna és fordulna, de ott olyankor kemény a hasam. De csak ott ahol a baba van. Lehet nem a baba forog, hanem a hasam keményedik?
2021. márc. 2. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én éreztem ahogy alulról elindul a feszítés egészen a méh tetejéig. Olyankor jól esett leülni. Mikor már a terhesseg vége felé jártam keményedéskor nehezebben kaptam levegőt. Egyébként ha megtapogatod a hasad érzed hogy mindenhol kemény, nem csak egy adott helyen (mert akkor az a baba).
2021. márc. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy erősebb, menstruáció szerű görcsöt lehet érezni, amitől megfeszül a méh. És csak a hasam alsó részén éreztem mindig. Egész más érzés, mintha csak kinyomja magát a baba. Meg fogod tudni különböztetni a kettőt.
2021. márc. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem olyan, mint amikor kidomborodik a baba, hanem olyan, mint mikor irgalmatlanul puffad a hasad, kemény és picit csikar. Nekem arra hasonlított, mikor először ettem édesítős ételt és akkor még nem tudtam, hogy nem bírom jól, és kétszeresére puffadt tőle a hasam és szinte fájt, olyan kemény lett. Aztán terhesség alatt elő is jött a hasonló érzés, csak akkor már nagyobb séta, pakolás vagy fáradtság esetén a harmadik trimeszterben. És persze ez utóbbit nem oldotta meg a pukizás :D :D csak a pihenés.
2021. márc. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ott kemény csak ahol a baba van. A 20. hétben vagyok. És elég kellemetlen. Nem fáj, nem görcsöl csak furcsa. Nem olyan érzés mint amikor rugdos. Kicsit félek mert most a derekam is fáj, holnap megyek orvoshoz, de “értelmesebben” neki sem fogom tudni elmondani amit érzek.
2021. márc. 2. 17:58
 5/12 anonim ***** válasza:
38 hetes vagyok, én is csak azt éreztem eddig, amit te. A keményedést én sem tudom milyen, de szerintem ha lenne, biztos felismerném :)
2021. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja! És ezt csak fekve érzem. Köszönöm a válaszokat és, hogy megnyugtattok. :)
2021. márc. 2. 18:08
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha a baba nyomja ki magat cak egy helyen erzed. A kemenyedesnél az egesz hasad mintha összeállna egy nagy kemeny labdává, meg fogod ismerni azonnal. Nyugodtan szedhetsz emelt magneziumot, en brutal adagokat toltam mert már felidő utan nem sokkal voltak kemenyedéseim naponta többször mindket terhességem alatt
2021. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Neki nincsenek keményedései. A magas magnéziumtól romolhatnak a fájások, ha szülés előtt közvetlenül szedi (ezt személyesen is tapasztaltam, orvos mondta végül, hogy ezért lehetett).
2021. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, ő még csak 20 hetes! A doki olyan 34-36.hétre javasolja a magnézium abbahagyását.
2021. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#7eshez hasonlót éreztem, már viszonylag korán. Pihennem is kellett sokat+magnézium.
2021. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!