Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire törvényszerű a...

Mennyire törvényszerű a terhesség alatti hízás? Nem a magzat súlyára gondolok, hanem a kismama.

Figyelt kérdés
2021. márc. 3. 06:52
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
A gyerek súlya, magzatvíz, egy kis vizesedés maximum 10-12 kiló súlytöbbletet indokol a végére. Minden más csak gyengeség, felmentés a zabálásra.
2021. márc. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk mindig hízékony voltam, de terhesen 7 kilót híztam csak, ami szüléssel el is tűnt. 🤷
2021. márc. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

" Minden más csak gyengeség, felmentés a zabálásra."


Vagy a terhesség során kialakult egyéb gondok hozadéka... cukorbetegség, pajzsmirigy probléma.

Nekem utóbbit csak szülés után ismerték fel. 30kg-ot híztam, úgy hogy a 12. héttől nem ettem 1300 kalóriánál többet. Szóval nem mindenki zabál...

2021. márc. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm 4 kgot hízott összesen.
2021. márc. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem törvényszerű, inkább alkati kérdés. Aki vizesedik, az akármit eszik, akármennyire is odafigyel, az hízni fog sokat. Aki nem vizesedik, ott szembetűnő nagyon, hogy ki mennyire fogja magát vissza, bár szerintem itt is vannak egyéni eltérések. Én fogytam a terhesség alatt, és utána is még (és eleve sem voltam túlsúlyos). Pedig a kalóriákra egyáltalán nem is figyeltem, csak a szénhidrátra, a terhességi cukor miatt, de persze azért ésszel ettem. Barátnőm most van a 17. héten, ő konkrétan kövér, nem is értem, kifejezetten mint valami erényt mondogatja, hogy folyton zabál. Nagyobb hasa van, mint nekem volt 30 hetesen, és láthatóan nem a baba miatt, mert konkrétan hurkái vannak az oldalán. Nála a terhesség tényleg csak kifogás a féktelen evésre, esetében ez simán elkerülhető lenne, ha visszafogná magát.
2021. márc. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pl 3kgt híztam összesen, 3540g volt a fiam.

Cukorterhelés nagyon rossz lett, ch diétáztam (mondjuk nek 100%ra tartottam be így se)

2021. márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Én folyamatosan fogytam, szülés előtt mindössze egyetlen kilóval voltam nehezebb, mint a terhességem kezdetén, pedig már volt 3 kg baba + mazatvíz, stb.
2021. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alkati kèrdès. 11kg volt, amit hìztam, a nagyrèsze vizesedès az utolsò hetekben. 38. hètig ùgy neztem ki, mint akire csak ràtettek egy nagy hasat. Pedig mindig azt ès annyitettem, amit megkìvantam.

Most +2kg van rajtam a terhessèg előtti sùlyomhoz kèpest, de nem sportolok, csak gyerek utàn rohangàlok

2021. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy írták mások is: alkati kérdés. Van, aki olyan mázlista, hogy akármit és akármennyit eszik, még annyi súly sem megy rá, amennyi az újszülött. És van, akinek elég rágondolni a második szelet pirítósra, és máris ráugrik egy plusz kiló (én pl. ilyen vagyok). Sőt, van, aki rendesen tartott diéta ellenére is sokat magára szed. Nagyon méltánytalan ezt összemérni, mert a legtöbbször egyáltalán nem az illető érdeme az, hogy nem szedett fel sokat, hanem egyszerűen az ő szervezete így reagált a terhességre. Viszonylag kevesen vannak, akik azért szednek fel többet, mert korlátlanul tömik magukat. A másik meg a vizesedés, ami ugyan súly, de a legkevésbé sem "hízás", és elég idegesítő, hogy ezt a kettőt nem lehet szétválasztani. Ugyanis lehet, hogy valakin plusz 20 kiló van, de valójában egy grammot sem hízott a szó valódi jelentésében
2021. márc. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!