Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszteresek! Hogy...

Első trimeszteresek! Hogy bírjátok a maszkot?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen rosszul vagyok tőle... Terhesség előtt bírtam, de most nem. Ha beszaladok boltba, addig kevésbé zavar, de kint a szabad levegőn olyan borzalmas hányinger tör rám, hogy képtelen vagyok viselni... Más is van így ezzel?
2021. márc. 4. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Én csalok vele, ha nem figyelnek nagyon, lehúzom az orrom alá. Tudom, hogy úgy nem szabályos, de rendesen fulladok benne.


Pedig előtte egyáltalán nem zavart, hosszú időn keresztül se. Igyekszem nem menni sehova, ha nem muszáj, és úgy viselni se kell.

2021. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hu én nagyon szarul voltam tőle...szerencsére itthonról dolgozom, a férjem intézi a bevásárlást úgyhogy szinte csak az orvosnál kellett eddig hordanom, de volt hogy majdnem elájultam. Pedig előtte bejártam dolgozni és az egész munkaidőmben maszkban kellett lenni, akkor bírtam. Most olvastam hogy már az utcán is hordani kell hétfőtől, nem örülök...
2021. márc. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom sincs a maszkkal, sőt, kiszűr bizonyos szagokat, amiktől amúgy émelyegnék. Jobb szűrőképességű, FFP2-es maszkot használok, mert semmiképp se lenne jó éppen kismamaként elkapni a koronavírust.
2021. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem az első, sem a második trimeszterben nincs vele gondom, pedig napi 5-6 órát hordom tavaly tavasz óta folyamatosan. Fulladni szoktam, de maszk nélkül is, úgyhogy nem igazán látom a különbséget. Most, hogy jön a jó idő, már egyre többet hordom a napszemüveget, ami párásodik, ha rosszul rakom fel, de ezt meg lehet oldani.
2021. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a harmadik trimeszterben okozott gondot. Egyszer el is meg is szédültem egy üzletben. A vége fele alapból nehezebben kap levegőt az ember, nem hogy még a maszkban. Szörnyű volt. Már csak egy rossz emlék. Kitartást kívánok minden kismamának.
2021. márc. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, gyorsan gépeltem. Azt akartam írni hogy egyszer le is húztam mert elszédültem.
2021. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én most nagyon nem bírom, úgy érzem megfulladok benne.
2021. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TijuMK válasza:
Bár én már a 3. Trimeszterben vagyok, de egész terhességem alatt hordani kellett. Ami bevált az a szelepes FFP2 maszk. Drágább mint egy sebészeti maszk, de ebben tényleg kapok levegőt. Rosszul esik hogy hordani kell, de ha megbetegednék a picivel az pokoli lenne.
2021. márc. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8: azért, mert a szelepes maszk kifelé kiszellőzteti a levegődet, szóval pont arra nincs semmi haszna, ami miatt hordani kéne: hogy szűrje meg a kiáramló vízcseppeket. Ez járványügyi védekezés szempontjából kb. olyan, mintha semmit nem hordanál, és így felelőtlenség.
2021. márc. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TijuMK válasza:
Kicsit olvass utána a KN95/FFP2 jelzések jelentésének, valamint a EN 149:2001+ A 1:2009 szabványoknak.
2021. márc. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!