Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent ez az EKG eredmény?

Mit jelent ez az EKG eredmény?

Figyelt kérdés

"left atrial abnormality"


Nem mondtak rá semmit. Azt hozzáteszem hogy elég ideges voltam, mert nagyon sokat kellett várnom és féltem hogy lekésem a buszt.

Itthon mindig mérem a vérnyomásom és 90/60 Hgmm fölé soha nem megy. Orvosoknál meg mindig 130-140/70-80. De ezt már mondta is a védőnő hogy létezik valami fehérköppeny szindróma. Csak most engem ez az eredmény mégis megijesztett.

Pulzus 96 volt. Itthon meg 60-70 körüli


2021. márc. 4. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Külföldön élsz, és ez van a leleteden, vagy megkaptad az EKG-t, és ezt írta rá a gép?


Gyanítom az utóbbi, mert teljesen pontatlan, ami rajta van. Amiket a gép ír rá, nagyon sokszor hülyeség, automata ,,elemző" van benne, és sose szoktuk figyelembe venni kiértékeléskor.


Amúgy azt jelentené, hogy bal pitvari abnormalitás, de ilyen diagnózis nincs is, valószínűleg bekavarhatott, hogy gyorsabb volt a pulzusod kicsit. Az a mérvadó, amit az orvos mond.

2021. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megnyugtattál. 😘
2021. márc. 4. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!