Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 160gramm ch diétát egészséges...

160gramm ch diétát egészséges kismama is tarthatja?

Figyelt kérdés

20 évesen enyhe IR-em volt, 160gramm ch-t kellett tartanom. Sikerült is, szerettem mert fittnek éreztem magam. Aztán kiderült, hogy nincs IR-em, felesleges.

Azóta nem csináltam. Maradt a teljeskiörlésű kenyér, és nem eszek fehér lisztet, cukrot.

Terhesség alatt szerintetek lehet csinálni? Hogy ne menjen fel annyi kiló? Illetve egészségesebb legyen az étkezés?



2021. márc. 5. 10:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Most 29 éves vagyok, az lemaradt.
2021. márc. 5. 10:40
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem felesleges.

Ha alapjáraton egészségesen étkezel és nem zabálsz össze minden vackot, akkor nem fogsz elhízni terhesen sem.

2021. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Lehet
2021. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha akarod, lehet tartani nyugodtan, de ha a cukorterhelésed jó lesz, akkor nem muszáj.
2021. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Siman.
2021. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem simán, semmi durva nincs benne. Nekem is volt enyhe IR, de már elmúlt, a terheléses értékek is jók lettek utána. Én azóta is többé-kevésbé úgy étkezek, mint akkor. Vannak kicsit rosszabb napok, mert na, de amúgy szerintem ez egy teljesen élhető és tartható diéta.
2021. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor újra kezdem.

Azzal van a gondom, hogy hiába táplálkozok egészségesen, van hogy vacsira lecsúszik 2 szelet pupur kenyér 😄 És az már ugye nagyon sok... Több mint 65ch plusz a feltét... És ha legalább mérem akkor tudom mennyit ehetek még 😁

2021. márc. 5. 11:34
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Persze ehetsz úgy. Az alapvetően egy egészséges étkezési forma.
2021. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Már terhes vagy egyébként? Mert az elején én is elhatároztam, hogy majd így meg úgy egészségesen fogok étkezni, aztán a 6. hét körül olyan émelygős időszak kezdődött, hogy narancsleven, gyümölcsjoghurton meg tejen éltem szinte csak, heteken keresztül. Most 10 hetes vagyok és még mindig nem jöttem teljesen helyre. Ezt azért írom, hogy ha nem sikerül tartanod a diétát, ne keseredj el, a terhesség folyamán nem minden fog úgy menni, ahogy szeretnéd, a hormonok néha keresztbe tesznek.
2021. márc. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi 9-es. Igen tudom milyen, ma vagyok 12hetes. Nálam is úgy volt, hogy az 5.héttől egész nap gyomorégés, émelygés, hányás :( Tartott a 11.hétig. Most is van émelygés, de inkább reggelente, és nem egész nap. Ezzel együtt estére az étvágyam is nagyon megnőtt. El szeretném kerülni a sok evést ha lehet, mert könnyen hízok.
2021. márc. 5. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!