Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jön létre az anya és a...

Mikor jön létre az anya és a magzat között biokémiai kapcsolat (hányadik héten)?

Figyelt kérdés
2021. márc. 5. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre enis kivancsi lennek.

16hkm

2021. márc. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy az első szívhangtól számítva ami általában 6-7.hét vagy a 12.héttől.De nem tudom csak tippelek.Nincs itt orvos esetleg vagy google majd megsegít?
2021. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy 6 héttől. Amikor először dobban a szíve, onnan már van biokémia kötődés.

Hiszen addig szoktak mondani hogy nem baj ha cigizett, vagy ivott mert nincs összeköttetésben a baba az anyaval.

2021. márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, már a beágyazódáskor van biokémiai kötődés, különben nem kerülhetne át a blasztociszta által termelt hcg az anya vérébe. A megtermékenyítést követő 5-10. napon már van ezen keresztül véráramlás, hiszen a lepény külső részét az anya szövetei adják, a kapcsolat eleve nem tudna kialakulni az anya és a beágyazódott sejtcsomó közötti biokémiai kapcsolat nélkül. Az embriónak viszont egy ideig még vannak felhasználható tápanyagai a szikhólyagból is, nincs teljesen az anyai ellátásra szorulva. Azt, hogy nem baj, hogy cigizett, ivott, leginkább csak azért mondják, hogy ne pánikoljon be az ember, és lehetőleg mielőbb felhagyjon a káros szokásokkal. Valójában nem lehet tudni, mennyire baj, mert egy egyszeri berúgás vagy heti pár szálnyi kocadohányzás hatását szinte képtelenség kimutatni.
2021. márc. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!