Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg van olyan, hogy az...

Tényleg van olyan, hogy az ember elveszíti a kontrollt az étkezések felett terhesen?

Figyelt kérdés

A második trimeszter elején járok az első babával, így sok tapasztalatom nincs, csak történeteket hallottam.

Nehezen jött össze a baba és emiatt előírták számomra az egészséges életmódot, ezt több éve tartom, a súlyom beállt. Igyekszem a terhesség alatt is tartani, hogy ne hízzak túl sokat, mert utána tudom milyen szenvedés leadni, plusz az egészségem miatt is fontos. Terhességi diabétesz, magasvérnyomás stb.

Eddig tudtam tartani. Lesz olyan a terhesség alatt, amikor elveszítem a kontrollt teljesen? Nem arra gondoltam, hogy megkívánok egyszer-egyszer valami "bűnös" finomságot és megeszem, hanem hogy nap nap után nem tudom tartani a diétát. Létezik ilyen másoknál? Vagy ez fejben dől el és elengedik magukat?



2021. márc. 10. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez fejben dől el. Olyan van, hogy az ember néha "bűnözik", megkíván valamit és nem áll ellen, de az, hogy összevissza eszik, na az tényleg fejben dől el.
2021. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont ugyanolyan mint nem terhesen: van akinek van önuralma, van akinek nincs, csak könnyű ráfogni a hormonokra.

(Azt hozzáteszem hogy zaba nélkül is okozhat a terhesség meglepő súlynövekedést valóban a hormonok miatt)

Második terhességem nekem is gdm-es volt. Az a tudat, hogy a gyereknek árt, ha félrezabálok, elég erős volt hogy megálljam.

Sokkal erősebb, mint a normál terhességemnél. Ott engedtem a kívánósságnak, pedig meg tudtam volna állni.

2021. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt sógórnőm konkrétan zabált terhesség alatt. 60 kg-ról 90 kg-ra hízott.
2021. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességemkor nem figyeltem arra, hogy mennyi lesz a sulyom. Ettem mindig jóízűen. +18kg mentem szülni.


Most második terhességemnél 23.hétben jarok es csak 3kg hiztam eddig. De most jobban figyelek arra, hogy miket (ne) egyek.

2021. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is minden tőled függ. :) Én pl. dohànyoztam elég intenzíven, azt gondoltam, hogy az lesz a legnagyobb kihívás, hogy abbahagyjam. Az sikerült... de az evés, hát kifordultam magamból. :( Sajnos rengeteget ettem, a 60 kilómat feltornáztam 80 fölé.. Tanulság marad, az biztos. Egyrészt nem egészséges, másrészt nem éreztem jól magam a bőrömben. Nagyon nehéz nemet mondani egy-egy ételre, de sokkal nehezebb megbarátkozni ennyi plusz kilóval. Visszagondolva biztosan másképp csinálnám. :) Kitartást!
2021. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!