Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a védőnő cseszegetős,...

Ha a védőnő cseszegetős, akkor ha átjelentkezek másik címre ugye nem kell hozzá járnom?

Figyelt kérdés
Tudom kötelező, de akkor már máshoz tartoznék nem ehhez a nőhöz.
2021. márc. 13. 20:30
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
82%
Tudtommal a védőnőnél nem a bejelentett lakcím számít, hanem az, ahol életvitelszerűen élsz
2021. márc. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
66%
Mi miatt cseszeget? Ok nélkül?
2021. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bejelentett lakcím számít, hanem ahol ténylegesen vagy. Ki kell mennie megnézni a babát pár naposan, nem várhatod el, hogy a körzetén kívül utazgasson mindenfelé...
2021. márc. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Tehát elköltözöl? Ebben az esetben az új körzetedhez tartozó védőnővel kell felvenned a kapcsolatot.

Ha csak kamuból jelentkezel át, akkor viszont a családlátogatásnál lebukhatsz.

2021. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Az számít,hogy hol élsz. Úgyhogy ha nem költözöl el úgyis hozzás fogsz járni.
2021. márc. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Hozzá nem szeretnék semmiképpen, lekezelő a hangneme és hízás miatt cseszeget, amire orvos azt mondta rendben van nem sok. Ő meg beszólogat rá.

Egyébként is érdekes a kritika egy olyantól aki gyerek és terhesség nélkül majd dupla akkora mint én, se rám meg rámszól.


Igazából belekötni másba nemtud , ha kijönnek rendezett körülmények között élünk, tisztán stb.

2021. márc. 13. 20:52
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Egyik fuleden be másikon ki. Ha nem veszélyezteted a gyereked úgyse csinál semmit. Plusz covid alatt nem túl aktívak. Nekem 2020 január 29-en született a kisfiam. Szerintem 3x láttam azóta. Néha ram telefonál, élünk e.
2021. márc. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz.

Mikor legelőször voltam nála, kijelentette, hogy nem szabadott volna gyereket vállalnunk, halálra ítéltük azzal, hogy összehoztuk. Férjemnek elötte évben, 27évesen volt egy embóliája, majd örökli, belehal... hozzá teszem, ez nem örökölhető dolog.


Belekötött a házunkba. A konnektorokat rakassuk feljebb, zuhanyzót építsük át káddá, úgy könnyebb dolgom lesz, a falak 1 hónapja lettek festve, de fessünk ki újra, mert ki kell... hol lesz a gyerekágy? Na ott nem lehet, nem jó a szoba kisugárzása, rossz szögben sütne rá a nap....


Kb mindenért kórházba akart küldeni. Túl alacsony a vérnyomásom, túl keveset híztam, magas a terheléses cukrom.... (doki kb mindenért kiröhögte, minden értékem jó volt).


Mikor meglett a fiam, eleinte minden hónapban elmondta, hogy diétáztassam (100%anyatejesen) mert kövér, nehezebb mint az előírás.

4hósan kezdtük el a hozzátáplálást, orvosi javaslatra. Akkor konkrétan a gyámüggyel fenyegetőzött, mert veszélyeztetem a gyerekem... 1éves koráig csak anyatejet kell hogy kapjon.


Kb állandóan tornára akarta küldeni a fiam, mert túl korán csinált mindent. (3és fél hósan hasról hátra meg vissza forgott, 6hósan felült, 8hósan felállt, 10hósan elindult. Ezt mind magától) azért ilyen, mert beteg....


1évesen miért nem mond még szavakat? A mama, baba kicsit kevés, többet, legalább 10szót kellene mondania....


1évesen nagyon magas... hát bammegy majd lapítom...


Utána 1x láttuk még, akkor küldtem el az anyjába. Férjem sírkövezik. És a védőnő elvárta volna, hogy a nagymamája sírját férjem javítsa meg, tisztítsa meg neki a köszönömér... na akkor mondtam neki, hogy mi nem jótékonysági szervezet vagyunk.... hogy gondolja ezt?!


Most újra terhes vagyok, voltam nála kiskönyvért, most épp a súlyomba kötött bele. 70kgval lettem terhes, ez sok, diétázak....



Mi próbáltuk lecseréltetni. Voltam már vagy 5 helyen emiatt. Emailezgettem, levelezgettem több szervvel.

Mindenhonnan az volt a válasz, hogy védőnö hiány van, örülnek hogy legalább van....

2021. márc. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Uhh sajnálom akkor neked még rosszabb. Nekem annyi a szerencsém ahol anyum lakik 2 településsel arrébb ott egy nagyon rendes idősebb védőnő van így anyumhoz àt jelentkezek és hozzá fogok járni. Ha kell ott is berendezunk egy szobát a babának aztán annyi. Én is kivagyok miatta, nem azokat cseszegeti aki végig dohányzik vagy aki koszos komfort nélküli helyen él hanem engem.
2021. márc. 14. 08:21
 10/46 anonim ***** válasza:
Miert van egyáltalán szükség ilyenekre? Sosem értettem, miért megy ez így Magyarországon...
2021. márc. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!