Mennyi a normális?

Figyelt kérdés

Babát várok, de még csak az első trimeszterben járok.

Mennyinek kell lennie a vérnyomásnak és a pulzusnak?

Mennyi lehet a max ami nem baj?


Nekem most a vérnyomás 119/78

A pulzus 85


Ez normális?

Kicsit szédelgek és a szivem hevesebben ver.



2021. márc. 17. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen jó szerintem. Azért gondolj bele, a szívednek kb duplamunkát kell most végeznie. Nekem a végén lett magas egyébként, 140-160 között, a pulzusom is sokszor 100 felett volt. 😒
2021. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pulzusom nekem is sokszor volt 100 körül, vérnyomásom végig jó volt. Sokszor éreztem hogy kiugrik a szívem.
2021. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nade van az a nem normális pulzus, amikor "közbe kell avatkozni" ?

Mert vérnyomásra tudnak csökkentőt írni.. Beállítják tök jól.

Nade pulzusra? Az a szív.. Azzal mit kezdenek? Arra is van gyógyszer?

2021. márc. 17. 19:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A nem normális pulzus nem terhesen nyugalmi állapotban 120 felett van, ahol be is kell avatkozni. Terhesen nekem folyton 100 körül volt a pulzusom. A vérnyomás olyan 130-140 közöttig nem para de a 120 korulit szeretik.

Magyarul minden erteked tokeletes.

2021. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem alapból magad a pulzusom.

Első NST-n nekem ill a babának is magas volt a pulzusa.

Visdzahívtak,hogy még egyszer megnézzék. Ismét az lett.

Be kellett feküdnöm a kórházba.

....és pihentem 😄. Néha rám néztek. Sokat kellett innom sima vizet és pihennem kellett. (Nem feküdni, pihenni.) Pár nap után hazaengedtek.

Utána mindig előbb értem oda NST-re, hogy kifújjam magam, semmi baj sem volt a továbbiakban.

Mindketten jól vagyunk, ennek bő másfél éve.

A második babánál voltam kardiológusnál (más okból), de nem talált semmit és, mint ahogy az első írta, ilyenkor a szív jobban dolgozik, kell a pihenés.

Semmilyen gyógyszert nem írt, írhat fel.


Nálunk ez volt. Másnál se hallottam még, hogy maga a pulzus gond lett volna. A vérnyomás szokott gondot okozni.


Azt nem tudom, hogy van-e az a szám, ami fölött közbeavatkoznak, de nekem alapból nyugalmi helyzetben is kb 90-100.


[link]


Ha nagyon aggódsz, menj el kardiológushoz vagy említsd meg a háziorvosnak, ő majd megmondja, hogy kell-e továbblépni.

2021. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat 🤗

Még egy kérdés ami félig ide tartozik.

Mivel próbálok egészségesebben enni is, igy a sok cukros dolgot elhagytam.

És ezt a szédülést már ugye nem tudom a vérnyomásra és a pulzusra fogni..

Lehetséges, hogy a sokkal kevesebb cukor bevitel az oka?

Ettem egy fél tábla csokit, és jobban lettem valamivel..

2021. márc. 17. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha leesik a cukrod lehet. A kevés szénhidrát nem jó terhesen. Persze nem feltétlen a csoki a jó válasz. Inkább a “jó” szénhidrátokat reszesitsd előnyben. Pl gyümölcsök. Persze ha megkivanod a csokit és eszel akkor sincs semmi, csak azt azért módjával.
2021. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!