Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszteresek! Már...

Első trimeszteresek! Már elmondtátok a családnak, hogy érkezik az új családtag? Vagy kivárjátok 12 hetet?

Figyelt kérdés
2021. márc. 17. 23:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Az első UH-t vártuk meg mindkettővel, így 8-9 hetesen mondtuk el. Most is így csinálnám.
2021. márc. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Családnak mi is 8-9 hetesen mondtuk el, viszont a barátoknak csak később.
2021. márc. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Az én családom tudja mert együtt élünk és nem dolgozhatok. Anyosomek majd harom hét múlva tudják meg a genetikai után. 10+3vagyok most.
2021. márc. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
ha terhes leszek, viszonylag hamar tudni fogják. bölcsiben dolgozom, szóval veszélyeztetett terhes leszek. amint szivhang lesz, iratom is ki magam a dokival. mielőtt munkahelyen szólok, természetesen a családnak és közelebbi barátoknak elmondjuk majd, nem szeretnénk ha másoktól tudnák meg majd.
2021. márc. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Az első terhességemet rögtön elmondtuk a családnak, aztán nagyon hamar elvetéltem. Nagyon jó volt, hogy tudtak támogatni, hogy nem vetélés közben kellett magyaráznom hogy ja amúgy terhes voltam, de épp most megy el a baba. Szóval lelkileg nagyon sokat segített. Így aztán a másodikat is hamar elmondtuk, még az első uh előtt. Szerintem annak érdemes elmondani az első trimeszterben, akinek egy esetleges vetélésről is beszámolnál.
2021. márc. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Én csak a genetikai uh után mondom el majd, és mivel az nekem a 13. Hétre fog esni, mert már nem volt időpont előtte, kb 14 hetes leszek, mire elmondjuk. Azt se nagyon várom. Nem a vetélés vagy az esetleges fejlődési rendellenesség miatti abortuszról lenne nehéz beszélni, hanem rohadt idegesítően nyomulós a családom, és már így halálra idegesítettek, hogy mikor lesz már gyerek, pedig egyfolytában elküldtem őket a fenébe miatta. Ha kiderülne, hogy terhes vagyok, de valamiért elmegy a baba, utána az életbe nem hagynának békén, hogy mikor leszel már újra terhes, ez meg nem hiányzik.
2021. márc. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok olyan közeli viszonyban a családommal, hogy elmondjak egy vetélést, így nem mondtam el az első trimeszterben.
2021. márc. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fiamat akkor monstuk el a családnak, közeli barátoknak, mikor 7hetes voltam, és a doki is rábólintot. Távolabbi ismerősök, rokonok a 18.héten tudták meg, mikor megtudtuk hogy fiú.


Második terhességemről 4 ember tudott, ott még a családnak sem mondtuk el, nekem rossz előérzetem volt. 9hetesen elvetéltem, örülök hogy nem mondtuk több embernek.


Most anya tudja, a szomszéd (ők vigyáznak fiamra míg dokinál vagyok) illetve egy közeli barát házaspár. Rajtuk kívül senki.

Vasárnap kezdem a 12.hetet, hétfőn megyek uh-ra, ha minden oké akkor mondjuk el a közeli barátoknak, családnak. Távolabbiaknak még meglátjuk.

2021. márc. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
érdemes megvárni 12. hetet elmondani vetélés meg ultrahang miatt
2021. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

5.válaszolóval nagyon egyet értek. Első terhességemről nem beszéltünk senkinek (12.hétig várni akartunk babona stb), sajnos missed ab lett, elég rossz volt a műtét előtt elmondani a szüleimnek h mi a helyzet. Nyár volt és állandóan magyarázkodni kellett a családnak barátoknak h miért nem megyek ide-oda (műtét testileg lelkileg megviselt). Utólag mondtuk el, mikor pl vki megkérdezte a babaprojekttel miújság és elsírtam magam. Babás barátnőimmel nem bírtam találkozni...stb.

Kemény időszak volt, bocsánat hogy hosszú lett 🙂

Most hamarabb elmondtuk a szűk családnak és barátoknak, jó hogy tudok a félelmeimről is beszélni velük. (14+5hkm)

Szóval én mindenkit bíztatok hogy érdemes megosztani azokkal akikben bíznak, mert nagyon rossz a bajban egyedül, a babonát pedig megcáfoltuk asszem 🤔

2021. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!