Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Osszejott a baba, de egy...

Osszejott a baba, de egy hatalmas felelem kapott el. Mi ez?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék anya lenni. A parommal most dontottuk el hogy szulok legyunk es első próbálkozásra terhes is lettem. Most vagyok meg csak a 6. hetnel de depressziós lettem. Folyton olyanok járnak a fejemben hogy mi van ha rosszul csinálok majd valamit, mennyire leszek e jó anya, minden rossz gondolat a fejemben kattog. Ez mitől van? 31N
2021. márc. 18. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
1%
Tudod magadról, hogy rosszlány voltál.
2021. márc. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Ez normális, elég nagy felelősség, normális, hogy megijedtél. El fog múlni hamarosan.

Bár én a 36. hétig kérdezgettem a férjem, hogy jól meggondoltuk mi ezt?😅

2021. márc. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Amikor sokadik próbálkozásra végre pozitívat teszteltem, először nagyon megörültem, de aztán vmi hasonlót kezdtem én is érezni. Meg hogy ezek után minden más lesz, teljesen megváltozik az életem. Normális reakció. Sajnos aztán kiderült, hogy kémiai terhesség volt csak. Amikor végre valóban összejött a baba, nem voltak ilyen érzéseim, csak simán boldog voltam. De lehet csak azért, mert másodszorra éltem át.
2021. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Normális reakció, én is éreztem. De ne aggódj. Az, hogy jó anya leszel-e, nem a veleszületett képességeiden múlik első sorban, hanem hogy mennyire teszel ezért erőfeszítést. Ha utánanézel a dolgoknak és emberszámba veszed a gyerekedet, akkor minden rendben lesz! Depressziós időszakokra pedig számíts, és amennyire tudsz, készülj föl. Nekem van egy listám olyan egyszerű de sikerélményt adó tevékenységekről, amik segítenek egy ilyen levert időszak végén gyorsabban belelendülni a dolgokba.
2021. márc. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez gyakori a kismamáknál, szinte mindenkinek vannak kétségei. Próbáld meggyőzni magadat, hogy igenis jó anyukája leszel a picinek.

Szeresd feltételek nélkül, a gondozási feladatok pedig tanulhatók, tehát így nem leszel rossz anya!

Jó babavárást Neked!

2021. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező! Ha rossz anya lennél, akkor nem aggódnál s nem tennél fel ilyen kérdéseket! A félelmed pedig teljesen jogos, mert a java még csak most jön.. ! Kitartást és jó egészséget kívánok nektek s főleg sok erőt jó idegrendszerrel.
2021. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is elsőre jött össze és en is pont így voltam. En tudom, hogy nekem azért mert arra készültem, hogy ó van meg idő. Majd kb 9 hónap alatt összejön (ne kérdezd miért pont ezt tűztek ki magamnak) addig szépen mindent elrendezek teszek felre meg egy csomó pénzt stb. Szoval így megterveztem ezt a 9 hónapot fejben amíg meg nem jön a baba. Aztan rögtön összejött és sokkot kaptam. De ne aggódj elmúlik majd. 🙂 jó anya leszel. Vagy legalábbis nem rosszabb mint a nagy átlag.
2021. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nagyon normálsi ez te korodba,terheség körül.meg nyugszol és depreszió eltünik
2021. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!