Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség legelején lábfájdalo...

Terhesség legelején lábfájdalom, vizesedés?

Figyelt kérdés

Még csak 6 hetes vagyok, előző terhességnél nem tapasztaltam ilyet.

Állandóan póckolnám a lábaimat, az esne jól neki. Irodán dolgozom, gondolom az egész napos ülés is rásegít.

Soha nem volt ilyen problémám, lehet összefüggés a terhesség és e között ilyen korán? Volt valaki hasonló helyzetben?



2021. márc. 19. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igyál többet, kerüld a sót és minden nap sétálj kétszer minimum fél órát. Ha álldogálsz, sokszor állj lábujjhegyre. Munka közben is figyelj arra, hogy felállj mozogni. Neten is találsz vénás tornát biztos, az is hasznos (ilyen háton fekve lightos, nem hasizomból történő levegőbe biciklizés, bokából integetés és hasonlók, ami átmozgatja a lábad), reggel-este lehet csinálni, hogy a nyirok ne pangjon, hanem visszaküldje az izommunka a gravitáció ellenében egy új körre.

Ez amit magadtól lehet, de menj el mindenképp vérvételre, nincs-e toxémiára vagy trombózisra hajlamod. A hormonális változások bekapcsolhatnak ezt-azt. Beszélj a nőgyógyásszal vagy háziorvossal, mit javasol. Lehet Detralexet vagy Aspirin Protectet vagy vérhigítót kellene szedned, problémától függően, persze ne saját szakállra. Sajnos ha ilyen korán jelentkezett, lehet, hogy egyre rosszabb lesz, figyelni kell rá.

2021. márc. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is jobban megfájdul a lábam nap végére, irodában dolgozom. Még csak 5 hetes vagyok. Viszont nekem van trombózisra hajlamom, amúgy is lábfájós vagyok. Szúrnom is kell magam vérhígítóval.


Mond el ezt a dolgot feltétlen az orvosnak, mert ha nincs semmi gond szerintem még korai a vizesedés, lehet ad majd rá neked valamit ami segít.

2021. márc. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm visszeresedésre nagyon hajlamos, és neki már a beágyazódástól fájt a lába. Szóval lehet ilyen korán is. Szeritem az első válaszoló tanácsai jók.
2021. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!