Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vélemények arrol,hogy terhes...

Vélemények arrol,hogy terhes kismamákat is megtámadja a Covid,meg kismamákat is oltani kel 2-3.trimeszterben covid ellen?

Figyelt kérdés
[link] ------> ez cikk ihlette,a kérdésemet

2021. márc. 23. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Milyen véleményem legyen erről? Vírus, terjed, nyilván nem fogja kikerülni a kismamákat együttérzésből. 😄 Még csak azt sem merem kijelenteni, hogy nem szabadna most gyermeket vállalni, mert mi is éveket vártunk az elsőre, biztosan nem védekeznénk most sem, ha még mindig nem lenne gyermekünk. A harmadikkal tudunk várni, az elsővel 6 évvel a hátunk mögött nem álltunk volna le.


Oltatni nem merném magam várandósan, de biztosan a lehető legelzártabban élnék, ha mégis megfoganna most egy babám.

2021. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom mit kell ezen véleményezni? Mármint az első részen. A babgenetikan volt fent egy oltassal kapcsolatos beszélgetés abban kivetitettek egy chartot, azon gyönyörűen látszott hogy a kismamákat minden szövődmény sokkal jobban érinti sajnos. Nagyobb arányban kerülnek korhazba/lelgeztetore is sajnos és jobban megviseli őket a betegség. Haltak is meg már, nem egy itthon is, csak nem nagyon reklámozzák. ÁTLAGBAN. Szóval most ide ne jöjjön valaki bizonygatni, hogy neki csak az orra folyt. Elhiszem. De a statisztikaba ő is benne van és ezzel együtt nem szép a kép.

Az oltást en beadatnam. A pfizerrel van már elég tapasztalat hála Amerikának, semmi bajuk nem lett tőle. Ha ezzel el lehet kerülni a kórházat szerintem nincs több kérdés.

2021. márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Mi ezen a meglepő? Sok kismama nem teheti meg, hogy otthon marad elzárkózva, pláne nem családostul. Jól ismert tény, amit a második ír, hogy a betegség lefolyása is súlyosabb az ő esetükben átlagosan és a babának is lehet baja, vetélést is okozhat. Ezzel szemben az eddigi tapasztalatok szerint az oltás semmi bajt nem okoz, maximum lázat (de arra lehet paracetamolt bevenni kismamának is). Az már csak a hab a tortán, hogy az oltott kismamák babái ellenanyaggal a vérükben születnek meg, tehát újszülött korukban már van egy kis védettségük (amihez hozzájön még a szoptatáson keresztül kapott védettség). Sajnos csecsemők esetén is súlyosabb a betegség lefolyása.
2021. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Alig pár hónapja, talán 2-3 volt egy másik cikk ami határozottan nem ajánlotta a kismamák oltását, mivel az oltás okozta ,,tünetek,kiváltott immunválasz" a covidhoz hasonlóan ugyanúgy a placentát támaják.(állítólag) Mindezt úgy , hogy eleve csak olyanokon tesztelték a vakcinát, akik nem voltak terhesek és nem is terveztek babát.(állítólag).

Most akkor hogy az izébe van ez?

2021. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
4 azért utána kell nézni minden ajánlással és ellenajanlasnak, hogy ki teszi, milyen minta alapján stb. Mindenkinek magának kell dönteni. En oltatnék, ha lenne rá lehetőség.
2021. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Milyen hivatalos forrást tudsz ajánlani? Csak ne a WHO legyen, mert az utóbbi időben azok is erősen össze vissza beszélnek, javasolnak stb..Igazából minden találgatás, még azt se tudják, hogy akiket beoltanak, azok mennyi időnként kell majd hogy oltást kapjanak, hosszútávú oltási mellékhatásról meg majd hosszú idő múlva fogunk tudni, HA lesz mit tudni.Mivel ez a vírus elvileg alig múlt egy éves,+az oltóanyagok meg max 7 hónaposak, alacsony tesztelési számokkal...Hol tudna bárki hiteles információt adni?
2021. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Én most vagyok várandós, életkor miatt nem vártunk tovább, viszont már nem is nagyon megyek sehova, ha nem muszáj, férjem pedig minden vizsgálatra elvisz autóval, hogy buszozni se kelljen. Nem tudhatom biztosra, hogy mennyire lesz súlyos a vírus, ha elkapom, így abból indulok ki, hogy a legsúlyosabb verzióval kell számolnom és nem bagatelizálom el (amikor csak én voltam, magam miatt kevésbé aggódtam). Az oltással élnék, ha legalább 90% esélyt mondanának, hogy nem lesz semmi baja a magzatnak, de ezt így nem tudják garantálni. Emiatt nem kockáztatnék, bár a kórházba kerüléstől is félek, ami miatt meg az oltás még rizikóval is jobb opciónak tűnik.


Nehéz ügy az biztos.

2021. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#7, szerintem azt már most lehet tudni, hogy legalább 90% hogy a babának nem lesz baja tőle :-) Mármint ha ezt matematikai esélyre érted. Ugyanis az USA-ban már egy csomó kismamát beoltottak és nem nőtt meg a babáik körében a fejlődési rendellenességek aránya.
2021. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Egy rakás kismama van gépen, a harmadik hullám kifejezetten veszélyes a várandósokra. Ha terhes lennék, simán oltatnék.
2021. márc. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
6 az a baj nagyon sok beteg volt a környezetemben és az már kosz látszik, hogy a vírusnak viszont durva rövid és középtávú szövődményei vannak. Várhatóan hosszú is lesz ebből kifolyólag. A teljesség igénye nélkül csak az ismerosi körömben: vese érintettség, őszi betegség után meg mindig vereset vizel ez egy személy, nem rendeződött cukor, emiatt lehetséges, hogy élet vegeeig tartó diabétesz eddig kettő, őszi betegség után meg mindig tartó részleges szaglas vesztes egy, hónapok óta tartó légzés kapacitás probléma egy.
2021. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!