Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs elegendő jogviszonyom...

Nincs elegendő jogviszonyom babaváráshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gondolkozunk a babavállaláson, viszont nem tudom hogyan lenne a gyermekre járó járandósságom (Gyed, Gyes stb.)


2019ben volt 2 hónapos munkám, a megszűnését követően fizettem magam után a TB-t.

2020 júniusában lett állandó munkám, év elején váltottam viszont nem volt közte szünet mert egyik nap ott dolgoztam másnap meg már az új helyemen kezdtem. Határozott munkaszerződésem van jelenleg decemberig.

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy ezek alapján hogyan lenne járandósságom?


Válaszokat előre is köszönöm. 23L



2021. márc. 23. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

A hatàrozott minkaviszony miatt sehogy.


Beleszàmít az időbe, de ha terhes lennél, akkor nem hosszabbítanak, akkor pedig a szüléskor nem lennél biztosított.


Viszont táppénzre nem mehetnél azonnal, mert az időd nem lenne meg.


Tehát nyáron lehetne próbálkozni, ha hatàrozott viszonyod lenne, nem lenne kockázata annak hoyg nemmlesz meg az elegendő munkaviszonyod, ha veszélyetetett terhességed lenne.


De határozottal nem sokat érsz..

2021. márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nemcsak emiatt nem érdemes most teherbe esni. A covid miatt a terhesgondozás és minden babával kapcsolatos ellátás feje tetején áll. Legalábbis én nem érezném biztonságban magam a jelen körülmények között.
2021. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem 23 évesen még bőven ráérsz a babavállalással addig amíg lesz normális munkaviszonyod. Mért nem keresel másik munkahelyet ahol határozatlan szerződést kapsz, dolgozol ott 1 évet és akkor nyugodt szívvel gondolkodhattok a gyerekvállaláson. És még szülés után vissza is tudnál menni
2021. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

2!

12hetes terhes vagyok, 1000x jobban meg vagyok elégedve, mint 2019áprilisában született fiam terhesgondozásá ...


Kerdező!

A magad után fizetett tb nem számít bele.

A határozott munkaviszony megintcsak gáz


Csed/gyed annak jár, aki az igénylésnél 2éven belül rendelkezik 365nap bejelentett jogviszonnyal (nem maga után fizetett tb-vel), ami vagy abban a pillanatban is él, vagy azt hiszem max 45napja szűnt meg.


Szóval még nagyon ráérsz 😅

2021. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A határozott jogviszony miatt amikor szulsz nem lenne munkád ami semmikepp nem ideális. Lehet játszani a munkanélküli ellátással, ha jár hogy valamire mégis jogosult legyél, de nem javaslom. Nagyot lehet koppanni. Szerezz előbb egy határozatlan idejű munkát.

365 nap munkaviszony kell két év alatt ahhoz hogy csedre és gyedre jogosult legyél majd.

2021. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

#2


Nem tudom, hogy ezt személyes tapasztalatra alapozod-e vagy csak arra, amit tapasztalat nélkül vélsz, de nem is ez számít.


Én most 20 hetes terhes vagyok és azt kell mondanom, soha nem gondoltam volna, hogy pont a vírushelyzet alatt születnek majd a legpozitívabb véleményeim az orvosi ellátással kapcsolatban.


Az én tapasztalatom az, hogy most minden jobb és gördülékenyebb. Minden orvosi ellátást megkapok, sőt, még többet is, olyan dolgokat is és figyelmet, amit egyébként normál esetben egyáltalán nem adnának meg sem magán, sem pedig állami ellátásban. Persze ez az én tapasztalatom, nyilván van annak a bizonyos lónak is egy másik oldala, ahol nem annyira napos az élet, mint ott, ahol én vagyok.


Kérdező!


A határozott munkaviszony és az általad fizetett tb sajnos nem sokat segít a helyzeteden. Viszont azt is érdemes mérlegelni, hogy ha valóban most szeretnétek babát, hogy a párod fizetése mennyire lenne elegendő. Ha jól keres és el tudná tartani a családot extra befektetett energia (másodállás, túlóra stb.) nélkül, akkor nincs gond, ha viszont mindenképpen szükség lenne arra, hogy gyed-et kapj, akkor érdemes lehet egy kicsit még várni, esetleg olyan munkahelyet keresni, ahol próbaidő után határozatlan munkaviszonyba kerülsz.


23 éves vagy, szóval 1-2 év nem annyira gond az esetedben.

2021. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem 23 évesen, a COVID járvány közepén, úgy, hogy még megfelelő munkaviszonyod sincs, nem most kellene a babavállaláson gondolkodni. Nyilván ha 38 lennél, megérteném. Vagy ha 10 éve próbálkoznátok...

De jelen helyzetben, 23 évesen nekiállni. Hát szerintem eszetlenség, és ezt orvosként mondom.

Mindenhol törekednek arra, hogy a terheseknek legalább legyen normális ellátás, de előbb-utóbb, ha így alakulnak a betegszámok, erre sem lesz kapacitás. Az apás szülést már most korlátozták nem egy helyen.

Szerintem dolgozz, jelentkezzetek az oltásra, és majd utána kezdjetek neki a dolognak, ráérsz.

2021. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!