Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. trimeszter elején hát és...

2. trimeszter elején hát és derékfájás? Normális, vagy aggodalomra ad okot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 hetes vagyok és elég sokat fáj a derekam, tegnap társult hozzá a hátfájás.

Nekem nagyon rossz volt a hátam a terhesség elött is, gerincferdülés, kis púp...

Jártam vele csontkovácshoz is.

Nem tudom mennyire normális ez ebben a korban.

Olvastam vissza itt kérdéseket, ott persze mindig rosszat jelentett, vetélés előjele, nyíló méhszáj..

Sokszor kisugárzik a fájdalom a hüvelyembe is.

Sajnos itt külföldön nem ellenőrzik a méhszájat, ezért is aggódom jobban.

Most lett hirtelen pocim is, egyik reggelre már nem múlt el a puffadás! 🙂

Arra is gondoltam, hogy hirtelen nagyot nőtt, nem e azért fáj jobban.

Mit gondoltok erről? Nektek, hogy alakult a 2. trimeszter?

Jővő hét elején megyek a védőnőhöz, mindenképp megemlítem neki. A derék fájast tudja és azt is, hogy gondok voltak a hátammal. Azt mondta, ha rosszabbodik, akkor elküld fizióterápiára.

Szoktam terhes tornát is csinálni rá, eddig segített is, tegnap viszont az sem.

Görcs nincs.

Szerintetek normális, vagy inkább jelezzem a védőnönek előbb?

Köszönöm


2021. márc. 25. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
En derék fájós vagyok. Terhesen is nagyon fajt. Azóta kiderült hogy van valami születési rendellenességem és emiatt. Nem en sem tudtam róla. Részletes jó minőségű és rohadt drága MR és egy jó orvos kellett hozza, hogy kiderüljön miért faj. Szoval a derékfajas időnként csak derékfajas.
2021. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hú, tényleg? Lehet én is megnézetem majd szülés után.

Nem gondolnàm én sem, hogy baj van, de akár hol olvasok róla, mindig csak rosszat írnak. 😕

2021. márc. 25. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha aggodsz menj el dokihoz mihamarabb. Egyébként a mehszajat nem kell külön vizsgálni. Látják az uh-n elvileg.
2021. márc. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pont ezen gondolkodtam ma meló közben, hogy vajon úgy látják e.

Ugy határoztam, ha holnap is fáj ennyire, akkor telefonálok egyet. Meglátjuk mit mondanak.

Köszönöm, hogy válaszolatatok!

2021. márc. 25. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!