Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség vége felé extrém...

Terhesség vége felé extrém vízesedés?

Figyelt kérdés

38+3 hetes terhesen napról napra jobban bedagad a lábam és 5 perc séta után már a cipő is "leugrik" rólam, annyira vizesedik, a bokám teljesen eltűnik és semmitől nem megy le, hanem egyre csak dagad.

Eddig is vizesedtem, de mindig visszahúzódott egy kis mozgástól, most pont fordítva.

Másnak is így volt ennyi idősen? Ez már azt jelenti, hogy nagyon közel a szülés?



2021. márc. 27. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül jelzi a szülést. Én kb a 30. héttől ennyire vizesedtem és pont, hogy javult egy kicsit a szülés előtti napon. /Azaz 5 perc helyett kb 7 percig tudtam állni/ A 41. héten szültem.


Igyál minél több vizet. Akkor is vizesedhetsz jobban, ha 1-2 napig kevesebbet iszol. A szervezeted még jobban visszatartja ilyenkor a vizet.

2021. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizony! És valakinél nem csak a vége felé!
2021. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 34.héttől vizesedtem. Borzalmas volt, vajúdáskor már lábra se tudtam állni. 2 számmal nagyobb cipőt kellett vennem, mert semmi nem ment rá a lábamra. Sajnos nekem a vérnyomásom is magas lett, így kórházban töltöttem az utolsó hetemet, majd a kiírt napon megindítottak. Ugye toxémia gyanús voltam sajnos.

Sómentes, fehérjedús diétát ajánlok rengeteg vízzel. Nyugtasson meg, hogy el fog múlni hamarosan.

Egyébként nekem nem csak a lábam vizesedett, a hasam, a kezem, az arcom..csak a lábam volt a legdurvább.

Könnyű szülést kívánok! ☺

2021. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38as a lábom, a terhességem végére a férjem 42-43as cipőjét használtam. A bokám egy az egyben eltűnt, amúgy nekem annyira vizesedett hogy valami szövetek megkárosultak és még most is fáj a lábfejem. De részben igaz hogy ha vizesedsz, akkor már közel jársz. Szülés után kb 2 hónap kellett hogy lemenjen a víz (amúgy én káposzta levelet tekertem rá éjszakára és az segített sokat) illetve 4-5 hónap hogy megint saját cipőim használhattam. Doki is látta a lábom, soha semmit nem adott rá,amúgy se szabad vízhajtót szedni, csak annyit hogy póckoljam fel és pihentessem. Én nagyon megszenvedtem vele. Remélem te szerencsésebb leszel. Káposzta levelet próbáld ki. Hidd el jót tesz. Kicsit törd meg a leveleket, tekerd a lábadra, és húzz egy zoknit rá. Könnyű szülést.
2021. márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem amikor extrém mod felpuffadt másnap szült. En egyáltalán nem vizesedtem, így személyes tapasztalatom nincsen. De tényleg mikor már az ujjai is ilyen kis virslik voltak és a feje is szegénynek teljesen eltorzult a puffadastol, másnap meglett a baba és visszaállt szerencsére az eredeti rend.
2021. márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!😊
2021. márc. 28. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!