Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehetséges, hogy 5 mm-es...

Hogy lehetséges, hogy 5 mm-es petezsákot lát az orvos (időben reális, kb 4-5 hetes vagyok), viszont 16 mm-es tüszőszerü valamit is lát? Ha történt ilyen, mi lett a kimenetel?

Figyelt kérdés
Az orvosom annyit mondott, hogy előfordulhat méhenkívüli is, figyeljem magam és a tüneteket. Viszont, ha a méhemben látja a petezsák kezdeményét akkor is lehet méhenkívüli? Ha az 16 mm, ott már nem kellene valami mást is látnia? Ha nem lesz baj, akkor két hét múlva megyek kontrollra és addigra már látni kell magzatot a petezsákban is! Köszönöm, ha segítetek.

2021. márc. 30. 11:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Kis pontosítás: a méhemben van a petezsák, a tüszőszerü pedig a petefészekben.
2021. márc. 30. 11:37
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia. En csak arrol tudok nyilatkozni, hogy 5 hetes voltam mikor petezsakot latott a doki mast nem.

Meg is remisztett, hogy mehenkivuli lehet...csak hat gondoltam akkor hogy van a mehembe belul a petezsak?

Nem ertettem...

Atmentem egy masik dokihoz o mondta, ha mehen kivuli lenne eleve nem lenne mehen belul petezsak se. Megnezett es akkor mar volt elo embrio :) azota is minden oke 20 hetesen vagyunk ❤

Sztem ha neked is van petezsak akkor nem lehet mehenkivuli.

De hatha jon egy okosabb.

A masikrol sajnos nemtudok semmit irni :/ remelem minden rendben lessz veled.

2021. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gratulálok Nektek 🥰 örülök, hogy pozitív történettel tudtál egy kis lelketönteni belém!😊 vigyázz magatokra!


Én is így vagyok vele amúgy, pedig aztán nem vagyok szaki.. a másik része jobban aggaszt, hogy mi lehet az a 16 mm tüszőszerű valami.. Talán járt már valaki hasonló cipőben, és látja is majd a kérdésem.. :)

2021. márc. 30. 12:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima sárgatest ciszta, kB. minden második terhesnek van és teljesen normális.
2021. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm 4es hozzászóló! Jó ég, el sem tudod képzelni mekkora kő esett le a szívemről!!! Utána olvasok a dolognak! Mondjuk ezt simán mondhatta volna így az orvos is. Oké, tudom.. nyilván a legrosszabbra is fel kell készítenie.

Nagyon szépen köszönöm!!!

2021. márc. 30. 13:18
 6/10 anonim ***** válasza:
A szimultán terhesség kmehen belüli és kívüli egyszerre) k.ott ritka. Szerintem kár rá gondolni. Ezzel szemben a sárgatest ciszta baromira gyakori, és néha egész meglepően nagy is lehet (a tiéd a maga 16 mm-ével nem nagy, simán lehetnek 4-5 centisek is).
2021. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon nyugtatóak a hozzászólásaid! De komolyan!! :)

És ez is növekedni fog idővel? Arra számítsak, hogy legközelebb már nagyobb lesz?

Mondjuk elgondolkodtató, hogy ezt az orvos miért nem közölte, pedig elég sok év van már mögötte.. Lehet váltani kellene? Vagy ezzel ne foglalkozzak?

2021. márc. 30. 13:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Majd felszívódik, ahogy a méhlepény átveszi a progesztetontermelést.


Nem tudom milyen a doki, ennyi alapján azért nem mondanám rögtön, hogy egy kontár és keress mást.

2021. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is látott tuszot 2.babánál, semmit sem jelent, majd felszivodik.
2021. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a segítséget!! :) minden jót, jó egészséget!!🙏😊
2021. márc. 30. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!