Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetek így terhes?

Lehetek így terhes?

Figyelt kérdés

Elég hülye kérdésnek fog hangzani én is tudom, de nem tudom mi lehet a gond.

Fogamzásgátlót szedek, rendszeresen és nem gyengülhetett semmitől a hatása, és megszakítást is használunk, viszont előző hónapban kimaradt a megvonásos vérzésem. A biztonság kedvéért csináltam már azóta 3 tesztet is, mert aggódom, de mind negatív (egyet az aktus után 3 héttel reggel első vizeletből, egyet pár napja délután és egyet az utáni nap reggel első vizeletből) elvileg már biztosra ki kellene mutatnia, de van esetleg valaki, akinek úgy a 8.hétig sem mutatták ki a tesztek a terhességet?

A megvonásos vérzés kimaradása mellett csak olyan tünet van, hogy nagyon fáj az alhasam és olyan mintha nőtt volna a hasam, pedig nem eszek sokat. Illetve néha enyhe hányinger, de az máskor is előjön néha.

Lehetséges, hogy terhesség miatt lenne? Elég stresszes vagyok alapból is és nagyon aggaszt most még ez is.

A következő megvonásos vérzésnek kb egy hét múlva kellene lennie, úgyhogy a hasfájás nem attól lehet. Mivan ha a következő is kimarad?



2021. márc. 31. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj. A fogamzásgátló szedésnél előfordul, hogy mondjuk néha, pl. fél vagy egy évente egyszer kimarad a vérzés.

A teszt már kimutatta volna.

A hasad pedig lehet felpuffadt vagy híztál.

2021. márc. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
A gyógyszerrel lesz a probléma, nem tudom mióta szeded. Vissza kellene menned a nőgyógyászhoz.
2021. márc. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gyógyszert már több mint egy éve szedem, előző hónapig nem volt vele gond. Olyan volt, hogy 1-1 napot eltolódott előre vagy hátra a vérzés kezdete, de ezelőtt sosem maradt ki a vérzés és más mellékhatás sem jött elő.
2021. márc. 31. 09:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is furcsa, hogy eltolódott pár napot. Én pl. 6 évig szedtem Mirabella-t és soha egy nappal sem tolódott el. Lehet érdemes lenne még is csak kivizsgáltatni a dolgot, lehet még sem ez a megfelelő gyógyszer neked.
2021. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
39%
Simán benne lehet a terhesség. Nekem az első jelek között volt az alhasi feszülés, meg sokszor volt hányingerem.
2021. ápr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonlót hormonzavar okozott anno, szerintem menj el majd dokihoz és biztos elküld hormonvizsgálatra. Nekem a prolaktin szintem volt magas. Kb minden terhes tünetem megvolt. Ahogy kiderült a baj, abba kellett hagynom a fogamzásgátlót.
2021. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, de akkor neked nem terhesség, volt végül, csak a tünetek voltak olyanok?
2021. ápr. 6. 13:39
 8/9 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok. Egyáltalán nem voltam terhes. Nem jött meg+spontán tejcsorgásom volt+fájt a fejem+hányingerem volt+szédültem+híztam és puffadtam (volt, aki meg is kérdezte, hogy terhes vagyok-e) stb.

Mondjuk nálam később kiderült, hogy nem csak szimpla hormonzavar, hanem hipofízis adenoma okozza. De adenoma nélkül, mezei hormonzavar is okozhatja ugyanezeket a tüneteket.

Szerintem maga az általános rosszullét és hasfájás még bármi lehet (PMS is bőven), de ha nem jön meg fogamzásgátló mellett, akkor mindenképp érdemes kivizsgálni. Max azt mondják, hogy nincs semmi para, csak egy ilyen hónap volt.

De terhes szerintem tuti nem vagy, ne izgulj.

2021. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Azóta a mostani megvonásos vérzés megjött időben, úgyhogy nem tudom előző hónapban meg múlthéten mi lehetett a gond. Jövőhétre van időpontom nőgyógyászhoz, majd azért elmegyek kivizsgálásra.

2021. ápr. 7. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!