Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit megijedtem. 7 hetes...

Kicsit megijedtem. 7 hetes terhes vagyok és "barnázok"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


7 hetes kismama vagyok és a mai napon reggel "barnázást" vettem észre és egy kicsit görcsöltem is, ezért azonnal az ügyeletre mentünk, ahol Progesterone Exeltis nevezetű gyógyszert írt fel az ügyeletes orvos és annyit mondott szedjek magnéziumot is. Azonban meg se vizsgált,még egy ultrahangot sem csinált, hogy a babával minden rendben van-e. Annyit mondott, hogy majd a jövőhéten keressem fel az orvosom.


Most egy kicsit össze vagyok zavarodva az ünnepek alatt az orvosom sem tudom elérni és csak szerdán kell mennem hozzá, viszont félek, hogy nehogy baj legyen.


Viszont a keddi napon volt hüvelyi ultrahangom (3 nappal ezelőtt) . Ott azt mondták minden rendben, egy elő embrió található a méhen belül. Azután éreztem kisebb görcsöket, talán emiatt is lehet "barnázásom".


Szeretném kérni a segítségeteket, hogy ti voltatok-e már ilyen helyzetben és ha igen, mit tapasztalatok, vagy ti mit ajánlanátok mit tegyek most?



2021. ápr. 2. 11:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Én 8 hetesen voltam így, bementem és ultrahanggal megnézték a babát, minden rendben volt. Az orvosom azt mondta szerinte nem indokolt progeszteronnal bombáznia, ezért nem írt fel semmit. 1-2 napig még volt barnázás, aztán elmúlt. Azt mondta sokszor előfordul ilyen és nem tudják az okát, nem okoz gondot. Ha görcsölés vagy menstruáció szerű vérzés van, akkor már gond van.
2021. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Viszont azt nem értem, hogy engem hogy - hogy nem ultrahangoztak meg az ügyeleten.😔 Ez csak még jobban növeli a bizonytalanságom.
2021. ápr. 2. 12:03
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Szigorú fekvés min 7napig(csak mosdóba menj ki max) és használd a progeszteront. Hidd el ez s legjobb ami most tehetsz. Volt 2 vetélésem és tudom milyen. Lehet csak a vizsgálat okozta,méhszáj vizsgált után előfordul.

De ha nem csak ez az oka, akkor fontos hogy időben cselekedj.

Milyen dózisban írta fel? Hány mgos? Nekem 3x1dbot kellett 100mgos utrogestant,hüvelyen át.

2021. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

200mg lágy progeszteron kapszula és 1x1 kell csak szednem, szájon át.


A mai napon egyet már bevettem.


Remélem gyorsan "lecseng" ez az ünnepi mizéria és felkereshetem az orvosom. Viszont ha erősödne, biztos visszamennék az ügyeletre, nem szeretném elveszíteni a babát. Ettől rettegek a legjobban. 😔

2021. ápr. 2. 12:10
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell aggódni, úgymond felesleges ilyenkor amúgy is uhzni, sokat nem tud segíteni.

A progeszteron ártani nem árt, így a legjobb amit tehetsz, ha szeded, magnéziummal együtt és szigorú fekvés, komolyan, csak pisilni, zuhanyozni állj fel.


Nekem 2 terhességből egyiknél segített a tabi, másiknál nem.

Próbálj megnyugodni, bízz a babában és magadban, a stressz úgysem tesz jót. Tudom könnyű mondani..

Pihenj, relaxálj, ezzel segithetsz most a legtöbbet

2021. ápr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem megnyugodni és sokat pihenni! Remélem minden rendben lesz.
2021. ápr. 2. 12:38
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
200mgos tehát amiatt elég a napi 1db. Nyugi minden rendben lesz csak feküdj kérlek. Tényleg ez a legjobb. Fekvést nekem mondták anno a 2 vetélésnél csak hogy kíméljem magam... csak most hogy szigori fekvés!! Megéri az az 1 hét!! Hidd el. 🙏💟
2021. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy jobb hogy nem uhoztak.

Hidd el ilyen pici korban jobb ha nem piszkálják ezt az érzékeny területet. Nekem hetente volt uh megsem maradt meg akkor.

Most 17 hetes vagyok. De múlt vasárnap én is ügyeleten voltam. Barnaztam, majd piros vér. Bába jól van de szigorú fekvés.. utrogestan megint. Megerőltettem magam multhéten. :(

Vigyázz magadra!! Irj ha jobbqn vagy..


3/5os voltam.

2021. ápr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem tudom. Nekem meg kevésnek tűnik....

Nem véreztem soha, de korábbi vetélés miatt 6.héten írtak fel progeszteront. 2*1-et kellett szednem a 37.hétig.

2021. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

Nrm értem ki a franc pontoz le engem és mást aki tanácsot ad szegény kérdezőnek aki aggódik!

Nincs jobb dolgod?

2021. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!