Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetesen kisebbnek mérték a...

32 hetesen kisebbnek mérték a babát. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Súlya (1500 g) és feje alapján (BPD 72) csak 30 hetesnek felel meg. Eddig egyenletes fejlődött.

Vércukor probléma miatt 160 g szénhidrát diétán vagyok néhány hete. Méhlepény 1°-ban érett.

Majd két hét múlva megyek kontrollra.


Van valakinek tapasztalata? Hogyan alakult? Hányadik hétre és milyen súllyal született a baba? Ugye egészséges lett?



2021. ápr. 2. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kis fejű emberek és nagy fejű emberek a te babád valőszinűleg kissebb fejű. Ebben a korban már a genetika is megmutatkozik. A fiamnak a comb csontja volt mindig 2 héttel kissebb, kis törpe lábú mint az apja😁😁
2021. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg kérlek. Velem is ezt a cirkuszt csinálták. Kb nekem is innentől volt 2 héttel kisebb a koránál. 41 hétre született, és valóban pici volt. 3150g és 50cm.

Ez egy teljesen normális súly. Nem mindenki szül 4 kilós gyereket.

Egészséges, szépen hízik idekint :)

2021. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

32 hetesen 1460g volt uh szerint. Nekem is voltak kisebb értékek is. Sőt, 11 nappal a kiírt dátumot is módosították.


37+6ra született. 2970g és 47cm

2021. ápr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, én 12 hetes voltam, amikor a főorvos azt mondta rám, hogy ciszta vagyok. Szép nagy ciszta lett belőlem.

Az előttem hozzászólók már leírták, nem minden baba lesz 4000g és van változatosság, ez nem utal komoly problémára.

2021. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
**Bocsi, 38+6-ra született
2021. ápr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
32 héten 30 hétnek felelt meg, 35-ik héten 32nek. A lepenyem harmad fokban volt érett a 35 héttől. Mégis 40 hétre született 3860 grammal és 57 centivel. Jaj igen, és 2800ra mérték a 39 héten. A gép tévedhet, sőt téved is sokszor. Szóval csak nyugi 😊
2021. ápr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent, ahogy minden felnőtt úgy minden baba is más-más méretekkel rendelkezik. Az átlag az csak egy szám, ami kicsit sarkitva azt jelenti hogy a babák fele kisebb, a fele nagyobb. Ha gond lenne, nem csak ennyi lenne az eltérés, illetve az orvos mondta volna hogy gond van és sűrűbben vizsgálnanak.
2021. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves #6 válaszoló!

Én is ugyanígy jártam.

35. héttől már harmad fokban érett a lepény, és 3 héttel van lemaradva méretek alapján. Befektettek a kórházba megfigyelésre.

Remélem nálunk is hasonló lesz a folytatás.

2021. ápr. 28. 17:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Engem is befektettek, nálam is 2 néha 3 hét lemaradása volt, 3 fokban érett lepénnyel, s ez miatt a mgazatvíz is kevés volt. 38 hetesen mikor uh-t csináltak mondták higy nagyon nagyon kevés a víz, és a keringés romlott, nem jut már rendesen a babának ami kell. Így másnap indították a szülést. Persze, semmi nem történt, hiába nyomatták ezerrel az oxit, így császár lett a vége. 2700 g és 52 cm volt. (Az 52 centit viszont nagyon kétlem, mert a 2 hónapos státuszon mértük annyinak, és akkor már az első ruhagarnitúrát le is cseréltük nagyobbra) De teljesen egészséges lett, az oxi kicsit megviselte, sápadtabb volt, de 2 nap után már az is elmúlt. A korházban még csináltak neki vese uh-t is, a kevés magzatvíz miatt, de ott is rendben volt minden.
2021. ápr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
6 vagyok. Engem csaszarozni akartak 36 hetesen mert elmertek a heteket. Nem engedtem, 40 hétre szültem Császárral. Az orvos is nagyot nézett. Remélem minden rendben lesz nálatok is
2021. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!