Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ez kombinált teszt...

Milyen ez kombinált teszt vérvétel eredmény?

Figyelt kérdés

Free B hcg 76,79 IU/L

PAPP-A 0,364 IU/L (megj.ismételt vizsgálat)

32 éves vagyok.


2021. ápr. 8. 23:07
 1/10 A kérdező kommentje:
9+6 hetesen vettek vért.
2021. ápr. 8. 23:47
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy 9 hetesen vették le a vért? 11-14 hét között szokták.


A papp-a és a szabad bhcg normál referencia tartománya 0,2-0,5 MoM.nem adták meg mom tartományban?

A szabad bhcg értéked jónak tűnik, a papp-a talán alacsony, nem tudom.

Tarkoredo, ilyenekről van infó?

Kockázatok hogy jöttek ki?

És miért ilyen korán lett megcsinálva? Nem ad hiteles infót így

2021. ápr. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Menzesz szerint 10+1,mérete szerint 9+6. Csak vérvétel volt eddig, uh és kiértékelés jövő hét végén lesz majd. Nem tudom miért ilyen korán vettek vért, akkora kaptam időpontot. Nem adták meg MoM-ban, csak ennyi szerepel rajta.
2021. ápr. 9. 11:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is túl korán vették tőled a vért. Én 13+0 hetesen voltam és a PAPP-A értékem 3,769 iu/L lett és erre jött ki az alacsony kockázat. (Az UH eredményével együttesen kiértékelve.) 30 éves vagyok.
2021. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Átbújtam vagy 60 ezzel foglalkozó oldalt, mire találtam táblázatot, hogy mik a jó értékek😅 szerencsére a terhességi korom szerint jó tartományban van a papp-a. Amúgy megnéztem az előző terhességemnél, hogy mikor vettek vért és akkor is kereken 9+6 hetesen volt vérvétel. Nem tudom, lehet ebben a rendelőben ez a szokás. Az akkori vérvétel eredmény nem jutott a kezembe, nem is kattogtam rajta ennyit. Csak covidos voltam koraterhesen (6 hetesen) és aggódom picit.
2021. ápr. 9. 12:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Majd doki megnézi aztán kiderül de az tényleg fura, hogy ilyen korán vették le a vért, nem ad ki hihető értéket, legalábbis nekem ezt mondta a genetikais, amikor valaszthattam a 9. heti és 13. heti időpont között.

Ettől függetlenül szerintem rendben vagy, bár nem értem az ismételt vizsgálat részt. Meg kell ismételni valamiért?

2021. ápr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Melyikre gondolsz? Nem ismétlő vizsgálat lesz.. Nálunk úgy csinálják, hogy először egy gyors uh-n megnézik mekkora a baba, hogy mennyi idős a terhesség, aztán vérvétel, majd 2 hét múlva lesz rendes uh vizsgálat, ahol tarkóredőt mérnek stb. Máshol nem így szokták?
2021. ápr. 9. 16:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk egy nap lezavarnak mindent, vérvétel majd egy db uh, 2 óra múlva meg eredmény hirdetés, de amúgy arra értettem hogy

"PAPP-A 0,364 IU/L (megj.ismételt vizsgálat)"

2021. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
😅 Nem tudom miért ismételt🤷‍♀️
2021. ápr. 9. 16:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazából ha a vérvétel a 10. Hét körül történik, és az UH később, a 12-13 héten, akkor a kombinált teszt megbízhatóbb, mint ha mind a kettő a később történik.

Szóval egyáltalán nem baj, hogy a kérdezőnek így csinálják, sőt, dicséretes. Csak erre a legtöbb helyen nem veszik a fáradtságot.


Az értékeléssel meg meg kell várni az UH eredményét, és akkor majd kapsz egy konkrét kockázati értéket, addig felesleges idegesited magad rajta, és önmagában csak a vérvétel nem túl megbízható. Nem véletlen van hozzá az UH ism

2021. ápr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!