Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak ha terhes...

Mit csináljak ha terhes vagyok és koronavírusos is?

Figyelt kérdés

Már 2 hete meg kellett volna jönnie de nem jött meg így csináltam tesztet nekem mindig van itthon és pozitív lett.

Karacsony óta próbálkoztunk a babával.

Ugye nem lesz semmi baja?

Lázas vagyok és a torkom fáj kicsit köhögök más bajom nincs.


2021. ápr. 10. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Reménykedj.

Erre nem nagyon lehet mást írni, mert nem nagyon lehet mást csinálni.

Pihenj, szedj vitamint.

2021. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért lehet ennél többet írni. Számos anyuka átesett covidon és nem lett baja a babának. Nyugodj meg!!
2021. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A lázad csillapítsd.Sok folyadék+vitamin.A többit a ter,észet dönti el.
2021. ápr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Vizet sokat iszok, szedek vitaminokat és lazra is kaptam gyógyszert.
2021. ápr. 10. 22:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A facebookon vagy egy csoport Kismamák és anyukák segítő csoportja. Lépj be oda. Ott arccal leírják milyen volt a korona vírus terhesen. KB 150kommentből olvashatsz, semmi baj nem volt csak 1kismamánál. Jobbulást kívánok!
2021. ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen kezdeti terhesség rád nézve nem veszélyes. A koronavírus akkor a legkockázatosabb a nőre, ha már a baba nagyobb, mert akkor nyomja össze a tüdőt pl.


Tudom, hogy a baba miatt is aggódsz, de kapták már el terhes nők és nem szólt arról a történet eddig, hogy károsítja a magzatot, mint mondjuk a Zika vírus.


Nyugi, minden rendben lesz :) hétfőn azonnal telefonálj a nőgyógyászodnak, hogy mi legyen és a háziorvosnak is, hogy valószínűleg terhes vagy.

2021. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik rokonom terhesség alatt covidos lett. Annyi volt, hogy nem érzett ízeket. Semmi baja nem lett neki sem, és a babának sem.
2021. ápr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat ezt nem lehet tudni. Ha enyhe lesz a betegség, akkor valszeg semmi sem fog történni. Veroxigént merjel, mert rokonomnak úgy volt extrém alacsony, hogy nem is érezte. A lánya orvos, ő ment neki minden nap rutinból mérni. Azonnal vitte a korhazba. Már kétoldali 25% tudogyuszija volt és meg nem is érzett belőle semmi különöset. Szoval erre érdemes figyelni. Végül 10 napig volt korhazba és 50%-os tudogyuszit a lett. Sajnos most sokan már túl későn kerülnek korhazba. De ha fiatal vagy és egészséges valszeg nem lesz gaz. Jobbulást.
2021. ápr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
6 ez így ebben a formában nem igaz. Sajnos az anyai oxigénhiány nagyon is karostija a magzatot. Ha ilyen nem lep fel, valóban nem lesz baj, de azért sajnos rengetegen elveteltek, vagy ahogy írod, amikor már nagyobb a baba, akkor gyorsan ki kellett szedni a babát.
2021. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A koronavírus nem árt a babának, csak a láz, oxigénhiány stb. A lázra paracetamolt szedhetsz, ha nem hat, telefonálj az ügyeletre, hogy mi legyen. Lázas ne maradj, mert vetélést okozhat. Ha aggódsz, beszerezhetsz véroxigénmérőt is, nem drága.

Pihenj, hogy az immunrendszered teljes gőzzel foglalkozhasson az ellenséggel. Nézz utána a légzőtornának, ez segít megelőzni a tüdőgyulladást (olyan módon, hogy a tüdőd minden részében kicserélődik a levegő, így kevébé tud ott elszaporodni a vírus).

Favipiravirt tudtommal nem kaphatsz most, de ezt biztos tudja az orvos is és nem fogja felírni. A vitaminok természetesen nem ártanak :-)

2021. ápr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!