Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltatta magát valaki terhesen...

Tanácstalan_lány kérdése:

Oltatta magát valaki terhesen covid 19 ellen? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mit lehet tudni a hosszútávú hatásokról? Árthat a babának? Esetleg valaki szült már oltás óta?

2021. ápr. 11. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Az USA-ban és Izraelben egy rakás terhest beoltottak, és semmi bajuk sem lett. A gyereknek mrg pláne nem. Sőt, a gyereknek is lettek ellenanyagai, szóval a csecsemőt is védi.
2021. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Kicsit elgondolkodtató terhesen szinte alig lehet valami csinàlni , de egy kisérleti fázisban lévő vakcinát megkaphat .

Hosszú távú dolgokról senki nemtud semmit hiszen most próbálják ki élesben .

2021. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Egyest lepontozták, aki leírta a lényeget. Máshol már raklap szám oltják a kismamákat, és sehol semmi. Második trimesztertől amúgy is kevésbé esendők a magzatok, pláne egy oltás esetében, ami baromi gyorsan elbomlik és el sem jut a karból túl messzire.


BÁRMELY élő kórokozót nem tartalmazó vakcina adható terheseknek, ez alól ezzel a technikával készült sem lesz kivétel nagy valószínűséggel.


Egyetlen egy aggály van, az a magyar oltási gyakorlat, hogy egy oltást akarnak csak adni az anyáknak, ami kétséges hogy a megfelelő védettséget kialakítja, pláne szülésig.

2021. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Igen, az oltás után fájt az oltott kar. A döntést úgy hoztam meg, hogy amerikai fórumokat olvastam, ottani tapasztalatokat vettem alapul. Ott már többen szültek is az oltás óta. Izraeli fórumot nem találtam (vszeg rosszul kerestem), de statisztika alapján ott se okoz gondot az oltás.
2021. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
2 mert amúgy mindenki feleslegesen fosik minden szartol terhesen alapból. A legtöbb gyógyszer sem azért tilos mert árt, hanem mert amúgy nem szoktak terhesen tesztelni őket. De a legtöbbtől semmi bajod nem lesz. Se az orrcsepptol, se az algoflextol bizonyos trimeszterenkent, algopyrin is szedheto, antibiotikum is, ekcemara is kenőcs is és így tovább. Ez a “csak paracetamol” egy nagy baromság. Persze ha nincs nagy bajod nem kell más, ha van akkor meg kaphatsz egy csomó mindent. Ennyi.
2021. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos hozzászólást. Én most vagyok a 13. Hétben, mindenképp várok meg, de szeretnék minél több infót gyűjteni addig.
2021. ápr. 11. 18:17
 7/11 A kérdező kommentje:
*addig,amíg no meg a baba.
2021. ápr. 11. 18:19
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ne várj, mert most tombol még a legvadabbul a járvány. Sőt, az iskolanyitás után lehet még egy felfutás. Hacsak teljesen el nem tudod szigetelni magad, jelentkezz be a háziorvoshoz, hogy küldjön el mihamarabb oltásra.


Az a gond ugyanis, hogy ha elkapod a covidot, attól nagyon is lehet baja a babának. A láz vetélést okozhat, meg akkor már lehet hogy nem elég a paracetamol. A tartós oxigénhiányról ne is beszéljünk. És bár a terhesség nem betegség, azért az immunrendszeredet - a baba megmaradása érdekében - egy kicsit takarékra teszi. Sajnos a kismamáknál átlagosan súlyosabb a betegség lefolyása. Persze, sok magzat minden probléma nélkül megússza, de azért az oltásnak jobb a statisztikája. Engem amúgy 14 hetesen oltottak, már majdnem két hete, egyelőre semmi bajom :-)

2021. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as, köszi szepen,hogy megosztottad. Én Romániában élek, itt ha regisztrálok,most elég kevés a várakozási idő,mert kevés a jelentkező.

A járvány tombolasat illetően,sajnos Erdélyben is egyre rosszabb a helyzet...

Valószínűleg hamarosan lépni fogok, nagyon vigyázunk,mert van egy 1 éves kislányunk is, de száz százalékban soha nem lehetünk biztosak,hogy nem fertozodunk meg.

2021. ápr. 11. 20:15
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Én is megkaptam 29 hetesen. Nekem is csak egy kis fájdalom volt a karomban, aznap nem tudtam azon az oldalamon aludni, de ennyi. A családom egészségügyis, ők nyomatták, hogy mindenképp oltassak, hallgattam rájuk.
2021. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!