Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Körzeti védőnővel hogyan...

Körzeti védőnővel hogyan vegyem fel a kapcsolatot? Mit mondjak neki? Elég ha vele beszélek? Köszönöm ha segít valaki!

Figyelt kérdés
Ebben a mostani helyzetben elég ha felhívom a körzeti védőnőt hogy szeretnék hozzá jelentkezni terhesgondozásra? Gondolom majd ő utána behív es megvizsgál. Illetve háziorvos nélkül intézhetem ezt? Olvastam több helyen is hogy valaki egész terhessége alatt nem volt háziorvosnál csak védőnőnél. Kicsit tanácstalan vagyok mi legyen. Segítsetek légyszíves, nagyon megköszönném😊

2021. ápr. 13. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nőgyógyász adott egy papírt, mi szerint a várandósságom x. hetében járok, aztán felhívtam a védőnőt és a megadott időpontra elmentem hozzá a kis papírommal. Ő kiállította a kiskönyvet és megmért pár dolgot, előtte nem voltam a háziorvosnál, de a terhesség alatt azért ajánlott elmenni hozzá, hogy nézzenek egy ekg-t. A járvány előtt legalábbis így működtek ezek a dolgok.
2021. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Papírom nekem is van már. Tehát akkor ha megnézem kihez tartozom körzetileg, felhívom és elmondom hogy terhesség gondozásra szeretnék járni hozzá az elég? Bocsánat az értetlenkedésemért😅
2021. ápr. 13. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én november óta járok, felhívtam, mondtam hányadik hétben vagyok, megbeszéltünk egy időpontot.

Arra voltam a háziorvosnál is, vittem minden addigi vérvétel, uh eredményt.

2021. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász ad papírt, amivel lehet menni védőnőhöz. Ha jó a védőnő sokat tud segíteni, de beutalót nem tud adni, tehát nem tudod nála elintézni a kötelező vizsgálatokat. Ha nem mész el a kötelező vizsgálatokra, akkor pedig valószínűleg maga a védőnő fog megszidni, hogy ezek a te és a gyereked egészsége érdekében zajlanak.


Minden kötelező vizsgálat elintézhető tb alapon is, tehát ha nem telik rá, nem kell magán orvoshoz járni, de a körzetileg illetékeshez azért szükséges.


Ha kihagyod a vizsgálatokat, és a védőnő úgy látja szükségesnek, akár ellenőrzést is indítványozhat ellened, a baba érdekében. De nemtom megéri e ebbe belebonyolódni, ahelyett, hogy elmész arra a pár vizsgálatra, amire küldenek.

2021. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hívd fel, meg fogja mondani mit kell tenned. Mi nem tudjuk ő mit és hogyan szokott csinálni.
2021. ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak kikeresed, hogy a címed alapján melyik védőnőhöz tartozol, felhívod és megmondod, hogy hányadik hétben jársz, majd megkérdezed mikor tud fogadni, ennyi.
2021. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha megvan a papír a nődokitól, akkor keresd fel a védőnőt, ő adja a kiskönyvet.


Ha a nődoki nem adott labor beutalókat, akkor fel kell keresned a háziorvosodat ezügyben. Az első labort a 12.hétig meg kell csináltatni.

Illetve a háziorvosnak kellene egy ekg-t is csinálnia. Az enyém nem csinált a vírus miatt 🙄

Ha a labor meg a kiskönyv megvan, akkor legközelebb a 12hetes uh lesz a következő vizsgálat.

2021. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! 😊
2021. ápr. 13. 17:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazából nálunk az van, hogy az első UH után, ahol megállapítják, hogy élő a terhesség, elmész a nődokihoz, ő fog adni egy csomó papírt amit el kell vinni a védőnöz. Most időpontos rendszer van, hogy telefonon bejelentkezel, kérsz időpontot, és akkor elmész hozzá. Ő majd mindnet elmagyarázz.
2021. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!